+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İman etmeye zorlandığımı hissediyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  İman etmeye zorlandığımı hissediyorum

  Reklam

  İman etmeye zorlandığımı hissediyorum Mumsema slm iyi günler ben eskiden 5 vakit namaz kılan bir gençtim şimdi ise namazları bıraktım bunun sebebi ise dinin emirleri farklı benim yaşamak istediğim hayat farklı istediğim hayatı yaşıyorum ama sanki dine yöneltilmeye çalışıyormuşum gbi bir his var içimde ben ise dine yönelmek istemiyorum çünkü seçimimi bu dünya için yaptım bu yöneltme hissinin gelmesinin sebebi nedir

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: iman etmeye zorlandığımı hissediyorum


  Reklam


  dine yönelmek istemiyorum çünkü seçimimi bu dünya için yaptım
  Kardeş sen tercihini yapmışsın. Ne diyelim. Ama içinden gelen sesi yabana atma.


 3. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  slm iyi günler ben eskiden 5 vakit namaz kılan bir gençtim şimdi ise namazları bıraktım bunun sebebi ise dinin emirleri farklı benim yaşamak istediğim hayat farklı istediğim hayatı yaşıyorum ama sanki dine yöneltilmeye çalışıyormuşum gbi bir his var içimde ben ise dine yönelmek istemiyorum çünkü seçimimi bu dünya için yaptım bu yöneltme hissinin gelmesinin sebebi nedir
  Allah (cc) seni seviyor ve imanındaki cevheri kaybetmeni istemiyor da ondan. İlla kafamıza taş mı düşmesi lazım. Allah (cc) sana hala ilham ediyorsa buna nankörlük etmemelisin.

 4. Ferhat1991
  Emekli
  ozmnda burdan vazgeçmem gerekiyor bütün hedeflerimi çöpe atmam gerekiyor

 5. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  ozmnda burdan vazgeçmem gerekiyor bütün hedeflerimi çöpe atmam gerekiyor
  Müslümanın hedefi ahiret olur dünya bir araçtır amaç cennet ve Cemalullah tır kardeş.

 6. Ferhat1991
  Emekli
  bu dünyada hedefsiz bir insan nasıl yaşayabilirki

 7. Ercan
  Devamlı Üye
  ferhat kardeşim, Hiç ölmeyecek gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışmalısın. Ahiret - dünya dengesi budur.

 8. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  bir müslüman için bu dünya sadece bir misafirhanedir.Kesin olarak Ahirete gideceğiz önemli olan ahireti kazanmak bu dünyayı kazanmanın ne faydası var ki.unutma ki .Dinde zorlama yoktur zorlada kimseye birşey yaptıramayız ama Ahirettede zorlama yok denilmeyecek unutma herkes yaptığının karşılığını alıcak orda.
 9. menekse23
  Devamlı Üye
  "Yol onun varlik onun gerisi hep angarya!"

 10. ercümentaras
  Üye
  Ankebût Sûresi 64. âyet:

  “Bu dünya hayatı, bir eğlence ve oyundan başka bir şey değildir. Ahiret yurdu ise elbette (asıl yaşanacak) ebedi hayat odur, keşke bunu bilselerdi.”

  Lokmân sûresi 33. âyet:

  "Ey insanlar! Rabbinizin emrine uygun yaşayın, babanın çocuğuna fayda veremeyeceği, çocuğun da babasına fayda veremeyeceği bir günden korkun! Şüphesiz ki Allah'ın vaadi gerçektir. Dünya hayatı, sizi asla aldatmasın. O çok aldatıcı (şeytan ve dostları) da sizi Allah(ın affı) ile sakın aldatmasın (günâha daldırmasın ve ibâdetten alıkoymasın!)."

  Hadîd Sûresi 20. ve 21. âyetler:

  "Bilin kî (âhiret kazancına önem verilmeden geçirilen) dünya hayatı, ancak (geçici) bir oyun, bir eğlence, bir süs, aranızda bir övünme, mal ve evlatta çoğalma yarışıdır. (Bu) tıpkı şuna benzer: Bir yağmurun bitirdiği (o yeşil) bitki, ekincilerin hoşuna gider, (fakat) sonra o (bitki) kurur da sen onu sararmış halde görürsün; sonra da çer-çöp olur (işte dünyadaki her şey de böyledir). Âhirette ise (günahkârlara) şiddetli azap, (iyilere de) Allah'dan mağfiret ve hoşnutluk vardır. Dünya hayatı, aldatıcı bir faydalanmadan (bir rüyaya sevinmeden) başka bir şey değildir.

  (O halde dünyanın bu aldatıcılığına aldanmayıp tövbe ve salih amellerle) Rabbinizden bir mağfirete ve Allah'a ve Rasûlü'ne inananlar için hazırlanmış, genişliği gökle yerin genişliği kadar olan cennete (girmek için) koşuşun/yarışın. Bu Allah'ın bir lütfudur ki onu dilediğine verir. Allah büyük lütuf sahibidir.”
  Yûnus Sûresi 7. ve 8. âyetler:

  “(Âhirette) bize kavuşmayı ummayan, (sadece) dünya hayatından hoşlanıp (gönlü) onunla yatışıp rahatlayan ve bir de ayetlerimizden gafil olanlar var ya! İşte, onların kazandıkları (günahları)ndan dolayı, varacakları yer ateştir.”

  Hûd Sûresi 15. ve 16. âyetler:

  "Kimler (yalnız) dünya hayatını ve onun süs (ve saltanat)ını isterse, orada onlara çalışıp yaptıklarının karşılığını tastamam veririz. Onlar orada (hiçbir) eksikliğe uğratılmazlar.

  İşte (haktan ayrılan, âhireti unutan, dünya menfaatleriyle yetinen) o kimseler için âhirette ateşten başka bir şey yoktur. (Dünyada) yaptıkları (iyi) şeyler heder olup gitmiştir. Zaten bütün yapageldikleri şeyler boştur."

  İsrâ Sûresi 18. âyet:

  "Kim (haram helal ayırmaksızın sâdece) şu çabucak geçen (keyif verecek dünyalık şeyler)i isterse, dilediğimiz kimseye istediğimiz kadarıyla onu hemen veririz. Sonra ona cehennemi hazırlarız. Oraya kınanmış ve (rahmetimizden) kovulmuş olarak atılır."


  En’âm Sûresi 32. âyet:

  “Dünya hayatı bir oyun ve oyalanmadan başka bir şey değildir. Âhiret yurdu ise takvalı olanlar (Allah'ın emrine uygun yaşayanlar/aykırı davranmaktan sakınanlar) için elbet daha iyidir. Hala düşünmeyecek misiniz?”

+ Yorum Gönder