+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yıkanırken Hapşırıyorum Geğiriyorum Gusül Abdestim kabul oldumu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. fenom
  Üye
  Reklam

  Yıkanırken Hapşırıyorum Geğiriyorum Gusül Abdestim kabul oldumu ?

  Reklam

  Yıkanırken Hapşırıyorum Geğiriyorum Gusül Abdestim kabul oldumu ? Mumsema Öncelikle S.a. şimdi ben gusül abdesti alıyorum ama gusül abdesti alırken hapşırıyorum yannışıkla geyiriyorum bu 2si gusül abdestine engelmi ?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Gusül Abdestim kabul oldumu ?


  Reklam


  Öncelikle S.a. şimdi ben gusül abdesti alıyorum ama gusül abdesti alırken hapşırıyorum yannışıkla geyiriyorum bu 2si gusül abdestine engelmi ?
  ve aleykumusselam.
  Hapşırmak, öksürmek ve geğirmek gusle engel değildir.
  Mutlaka bir ilmihal kitabını okumanı tavsiye ederiz.

 3. fenom
  Üye
  Çok teşekkürler cevabınız için.

 4. Misafir
  Selamün aleyküm,

  Ben de gusül abdesti alırken vesvese sorunu yaşıyorum. Allah'la ilgili kötü şeyler aklıma geliyor. Kabul olmaz diye baştan abdest alıyorum. Bir de 3 defa ağzıma su verdiğimi veya 3 defa burnuma su çektiğimi hatırlayamıyorum çoğunlukla. Bu sorunlar eskiden bende hiç yoktu. Son dönemlerde maalesef çok arttı. Ne yapmam gerekir acaba? Bundan bir kurtuluş yolu söylerseniz çok makbule geçer. Çünkü bu işlemi tekrarladıkça fazla su harcıyorum, israf da haramdır neticede.

  Yardımlarınızı bekliyorum.

 5. Misafir
  Yıkanırken gerimekte ve hapşırmakta Güsul bozulmaz.

 6. mum
  Administrator
  . Ne yapmam gerekir acaba? Bundan bir kurtuluş yolu söylerseniz çok makbule geçer.
  Şeytandan Allaha sığın (euzu çek) ve bir daha tekrar etme. Kabul olmamam şüpheleri olsa bile tekrar yıkanma. Bir defa yıkan çık.

 7. Misafir
  Geğirmek gusul abdesti bozarmi

+ Yorum Gönder
gusül abdesti alırken hapşırmak,  gusül abdesti alırken geğirmek,  abdest alırken geğirmek,  abdest alırken hapşırmak,  gusül abdesti alırken geğirmek abdesti bozar mı,  gusül alırken geğirmek,  abdest alirken hapsirmak