+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabah namazı için ne yapmalıyım ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ahsenah
  Devamlı Üye
  Reklam

  Sabah namazı için ne yapmalıyım ?

  Reklam

  Sabah namazı için ne yapmalıyım ? Mumsema Bir süredir sabah namazlarına uyanamıyorum telefonu kuruyorum aralıklarla,anneme söylüyorum uyandır diye ama sabah hiç birini hatırlamıyorum artık sabaha gözümü açtığımda gözlerim doluyor yine mi diye,gerçekten çok üzülüyorum Lütfen yardımcı olun kevser suresinin 3 kere okunması gerektiğini biliyorum başka bildiğiniz birşey varmı uyanabilmek için? Yada uyumadan bekleyeyim mi ne yapayım ?

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: Sabah namazı için ne yapmalıyım ?


  Reklam 3. ahsenah
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun kardeş

 4. ^^SiNeM^^
  Devamlı Üye
  Kardeşim, Gece yatağa girerken maddi tedbir olarak çalar saati kurmanın yanında, manevi tedbir olarak da “İnnâ âtaynâ” ve “Âyetelkürsi” gibi sureleri okumak ve dua etmek uyanmamıza yardım edecektir. Çünkü Cenab-ı Hakkın bu iş için vazifelendirdiği melekler vardır.
  Zaten asıl mesele, kalkmayı şuur altına yerleştirmektir. Dünyevi küçük bir menfaat için gerektiğinde uykusuz kaldığımızı, mühim bir işimiz olduğu zaman uyandığımızı dikkate alırsak, sadece sünneti dahi “dünya ve içindekilerden daha hayırlı” olan bir ibadet için nelere katlanabileceğimizi düşünmek pek zor değildir. Kaldı ki bu sözü Peygamberimiz sav sabah namazının sadece sünneti için söylemiştir.

  Velhasıl kelam;
  1-Zamanında uyuyun
  2-İçten dua edin
  3-Uyarıcı Araçlardan Yararlanın(Çalar saat,telefon)
  4-Uyandırması için birisine söylemek(Aile en başta olmalıdır.Fakat bu çözüm olmuyorsa arkadaşınıza,özellikle sabah namazı konusunda hassas olan birine söylemeniz münasiptir)

  Rabbim kolaylıkla namaza kalkmanızı nasip eylesin.
  En güzele emanet ol kardeşim

 5. ahsenah
  Devamlı Üye
  Amin sinem kardeşim Allah sizlerden razı olsun

 6. Salawat
  Devamlı Üye
  Benim içinde çok büyük bir sıkıntı sabah uyanmak. Çok çeşitli kaynakları okudum ama yine de sıkıntım devam ediyor :-(

 7. ^^SiNeM^^
  Devamlı Üye
  Kardeşim eminim hepimizin en zorlandığı namaz sabah namazı.Ee ona görede sevabı ve hikmetleri çok.Kolayı yapmak da kolay önemli olan zoru başarmak,hele ki bu Rabbimizin huzuruna çıkmaksa çok daha özen istiyor.Bir insan yukarıda paylaştığım şeyleri yaparsa kalkmamasına imkan yok.Muhakkak biri ek------.O eksiği bulalım ve tamamlayalım inşallah.
  Rabbim sabah namazı konusunda zorluk çeken bütün kardeşlerimize kolaylık sağlasın.
  selam ve dua ile..

+ Yorum Gönder