+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılmayan Nişanlı ile ilgili Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. İKRA3016
  Üye
  Reklam

  Namaz kılmayan Nişanlı ile ilgili

  Reklam

  Namaz kılmayan Nişanlı ile ilgili Mumsema Sa kardeşler evlenecegim kişi ile ilk şartım namaz kılmasıydı elhamdülillah öylede oldu karşıma çıkarttı Rabbim uzun yıllardır namazında niyazında lakin son bi kaç aydır namazı yok ve 7 ay sonra düğün var ne yapacagım bilmez haldeyim Nişanı atmayı düşünüyorum benim gözümde bir kıymeti kalmadı ne yapmam gerek bilmiyorum ALLAH rızazı için akılverin ..

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: S.A Namaz kılmayan Nişanlı ..


  Reklam


  Sa kardeşler evlenecegim kişi ile ilk şartım namaz kılmasıydı elhamdülillah öylede oldu karşıma çıkarttı Rabbim uzun yıllardır namazında niyazında lakin son bi kaç aydır namazı yok ve 7 ay sonra düğün var ne yapacagım bilmez haldeyim Nişanı atmayı düşünüyorum benim gözümde bir kıymeti kalmadı ne yapmam gerek bilmiyorum ALLAH rızazı için akılverin ..

  neden bırakmış namazı. söylemedinmi. Kılmak gibi bir niyeti yokmumuş. sen bunları bir öğren sonra nişan atmayı düşünürsün.

 3. İKRA3016
  Üye
  Namazı bırakma nedeni ruhi bunalım ve geçim sıkıntısı ailevi problemler vs ..Kılmak gibi niyeti var başlayacagım diyor lakin hep ertelenme söz konusu

 4. Mirac01
  Üye
  Şeytanın vesvesesi ve nefsinin oyunu kardeşim , eğer gerçekten kılmak istiyorsa ki bu irade ve Allah'ın izniyle olur biraz zorlarsa ve şeytanı yenerse kılmaya başlar inşallah ..

  Ayrıca geçim sıkıntısı , ailevi problemler Allah'ın izniyle çözülür , namaz ruhu ferahlatır ruhi bunalımı engeller nişanlına vesvese geliyordur sen böyle anlat nişanlına ruhun ferahlar inşallah de diğer problemleri de inşallah dua ile Allah'ın izniyle çözeriz de içinde kılmak isteği varsa zaten başlar kardeşim VESSELAM.

 5. İKRA3016
  Üye
  Kendi bunları iyi bilen birisi bana zamanında bunları o anlatırdı benim ilmim kadar ilmi var anlatıyorum elhamdülillah ama ne çare hep bir erteleme söz konusu ...sonumuz ne olur bilinmez

+ Yorum Gönder