+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yaratmak Allah'a mahsustur. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Reklam

  Yaratmak Allah'a mahsustur.

  Reklam
 2. bafralıemre
  Devamlı Üye

  Cevap: Yaratmak Allah'a mahsustur.


  Reklam


  Neden günah olsun ki ?

  Sanki o programı insan mı yaratıyo haşa ona o aklı veren zaten Allah yaptıran da Allah ama o bi karış aklıyla ben yaptım ben icat ettim diyorlarya işte söyledikleri bu sözlerde farkında olmadan gizli şirke giriyorlar Kitaplarda bile bazen böyle bozuk ifadeler kullanılıuyor belki mecazlı anlatım yapıyorlar ama benim bildiklerim kadarıyla bazı şeylerin şakası bile yanlışken bu şekildeki bozuk ifadelerin kullanılması doğru değildir. Diyanetin bile yayınladığı bi kaç kitapta bazı yerlerde görmüştüm Bir kıssa ile olayı noktalayacağım
  Bâyezid-i Bestâmî (k.s.a.) hazretleri ahirete teşrif ettiği gün, Allâh (C.C.) "Yâ Bâyezid! Bana ne getirdin?" diyor. Bâyezid de "Tevhid'i getirdim" diyor. Tekrar Allâh (C.C.) "Yâ Bâyezid! Bana ne getirdin?" sorusunu tekrarlıyor. Bâyezid de yine "Tevhid'i getirdim" diyor. Allâh (C.C.) üçüncü olarak Allâh (C.C.) "Yâ Bâyezid! Bana ne getirdin?" sorusunu sorunca Bâyezid hazretlerin (k.s.a.) sağlığında şirk yapıp yapmadığını öğrenmek için, geçen ömrünü gözden geçiriyor ve: "Tevhid, tevhid, tevhid getirdim." cevabını veriyor. Bunun üzerine Allâh (C.C.) "Filan zaman ağzımı süt yaktı demiştin. Senin ağzını Ben mi yaktım, süt mü yaktı?" diye buyurmuştur.

  Görüyoruz ki her ân ve her zerrede fâil-i mutlak Allâh'dır (C.C.). İşte bunu bilmek her yerde Allâh'ı (C.C.) ve Azamet-i Kibriyâ'sını görmek Tevhîddir... Gaflete düşüp de: "ben yaptım, ben ettim, veyahut filan yaptı" dersek gizli şirk yapmış oluruz.

+ Yorum Gönder