+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Miras hakkı yiyene nasıl davranılmalıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. serdarsen23
  Üye
  Reklam

  Miras hakkı yiyene nasıl davranılmalıdır?

  Reklam

  Miras hakkı yiyene nasıl davranılmalıdır? Mumsema Selamün Aleyküm dostlar şimdi dedem vefat etti birkaç yıl önce daha sonra dayımlar ve anneannem annemide cağırarak miras pay edildi ve daha sonrada sözlerinde durmadılar ve hepsini kendi aralarında pay ettiler. Bende bu olaylar sonucunda çok soğudum bayramda falan karşılaştığımda hiç muhabbet etmiyorum. peygamberimizin akraba ilişkilerine verdiği önemide biliyorum. Acaba ne yamalıyım bi yanda hakkım yenildi sayılır benimde?

 2. Muhammed_Enes
  محمد أنس

  Cevap: miras hakkı yiyene nasıl davranılmalıdır?


  Reklam


  VeAleykumesselam. Güzel kardeşim. Efendimiz'in s.a.v Sılayı Rahime ne kadar ehemniyet verdiğini kendiniz söylediniz. Bakınız her cuma hutbesinde Hoce hutbede mutlak surette Nahl Süresindeki Ayeti kerimeyi okur
  Cenab-ı Allah Ayeti kerimede Mealen buyurur ki;
  Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor..

  Ve Unutmaki, Akrabasının yaptığı iyiliğe aynıyla karşılık veren, onları koruyup gözetmiş sayılmaz. Akrabayı koruyup gözeten adam, kendisiyle ilgiyi kestikleri zaman bile, onlara iyilik etmeye devam edendir..
  Esselam...

 3. serdarsen23
  Üye
  Allah razı olsun kardeşim aydınlatıcı oldun :D

+ Yorum Gönder