Konusunu Oylayın.: Yemek yerken besmele çekmeyi unutuyorum ve sag elimde kaşık sol elimde ekmek yiyorum

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Yemek yerken besmele çekmeyi unutuyorum ve sag elimde kaşık sol elimde ekmek yiyorum
 1. 03.Kasım.2011, 16:48
  1
  yalanhayat
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Aralık.2009
  Üye No: 71400
  Mesaj Sayısı: 225
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 3
  Yaş: 28

  Yemek yerken besmele çekmeyi unutuyorum ve sag elimde kaşık sol elimde ekmek yiyorum


  Yemek yerken besmele çekmeyi unutuyorum ve sag elimde kaşık sol elimde ekmek yiyorum Mumsema yemek yerken bazen besmele çekmeyi unutuyorum hatta yemek yedikten sonra aklıma geliyor bazen yemegin ortasında aklıma geliyor besmele çekiyorum sag elime kaşık alıyorum sol elimde de ekmek öyle yemek yiyorum dogrumu yanlışmı nasıl yapmalıyım birde sabah namazına kalkamıyorum kalkmak için ne yapmalıyım?


 2. 03.Kasım.2011, 16:48
  1
  yalanhayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Devamlı Üye  yemek yerken bazen besmele çekmeyi unutuyorum hatta yemek yedikten sonra aklıma geliyor bazen yemegin ortasında aklıma geliyor besmele çekiyorum sag elime kaşık alıyorum sol elimde de ekmek öyle yemek yiyorum dogrumu yanlışmı nasıl yapmalıyım birde sabah namazına kalkamıyorum kalkmak için ne yapmalıyım?

 3. 03.Kasım.2011, 17:10
  2
  Ercan
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Temmuz.2011
  Üye No: 88468
  Mesaj Sayısı: 3,115
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 33
  Bulunduğu yer: Gaziantep

  Cevap: yemek yerken besmele çekmeyi unutuyorum ve sag elimde kaşık sol elimde ekmek yiyorum.sbh ezanını duymuyorum hiç
  Yemeğe başlarken besmele çekmek gerekir. Unuttuğunuz zamanlarda ise aklınıza geldiğinde besmele çekebilirsiniz. Yemek yedikten sonra hatırladıysanız yapacak bişey yok. Elhamdülillah demeniz yeterlidir. Ancak gayret gösterip her işe besmele ile başlamayı adet edinmek lazımdır.

  Herhangi bir mazeret olmadan sol ile yemek yenilmez. Sağ ile yemek gerekir. Mümkün olduğunca her işi sağ el ile yapmak sünnettir. ( Taharet hariç )

  Sabah namazına kalkmak için uyurken dua ediniz. Zaten sabah namazını kılmayı kalpten isterseniz kendiliğinizden kalkarsınız. 4. 03.Kasım.2011, 17:10
  2
  Devamlı Üye  Yemeğe başlarken besmele çekmek gerekir. Unuttuğunuz zamanlarda ise aklınıza geldiğinde besmele çekebilirsiniz. Yemek yedikten sonra hatırladıysanız yapacak bişey yok. Elhamdülillah demeniz yeterlidir. Ancak gayret gösterip her işe besmele ile başlamayı adet edinmek lazımdır.

  Herhangi bir mazeret olmadan sol ile yemek yenilmez. Sağ ile yemek gerekir. Mümkün olduğunca her işi sağ el ile yapmak sünnettir. ( Taharet hariç )

  Sabah namazına kalkmak için uyurken dua ediniz. Zaten sabah namazını kılmayı kalpten isterseniz kendiliğinizden kalkarsınız.

+ Yorum Gönder