+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kurban ve adak ile ilgili soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ercan
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kurban ve adak ile ilgili soru

  Reklam

  Kurban ve adak ile ilgili soru Mumsema Başım çok dara düşmüştü. Rabbime yalvardım. Benden yardımını esirgeme dedim. Ancak "kurban kesicem mi dedim? Adağım olsun mu dedim hatırlayamıyorum.
  Bu kurban bayramında Allah'ın izniyle keseceğimiz kurbanla sözü mü yerine getirmiş olur muyum? Yoksa kurbandan ayrı adak kurbanı mı keseyim?


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Kurban ve adak ile ilgili soru


  Reklam


  Başım çok dara düşmüştü. Rabbime yalvardım. Benden yardımını esirgeme dedim. Ancak "kurban kesicem mi dedim? Adağım olsun mu dedim hatırlayamıyorum.
  Kurban ve adak ile ilgili soru Bu kurban bayramında Allah'ın izniyle keseceğimiz kurbanla sözü mü yerine getirmiş olur muyum? Yoksa kurbandan ayrı adak kurbanı mı keseyim?
  Kardeşim şimdi kurban ayrıdır adak ayrıdır...Eğer adak diye söz vermişsen ve kurbanda keseceksen önce kurbanı kesersin ondan sonra adağı yerine getirirsin..Kısacası keseceğin kurban adağın yerine geçmez...
  Selametle...

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Muhasibi hocam ben ne dediğimi hatırlamıyorum. Adak mı dedim? Kurban mı?

  En iyisi Allah'ın izniyle bu bayramda kurban keseyim, bayramdan sonra da adak kesip dağıtayım. Şüpheye yer kalmasın. Allah razı olsun, cümlemizin ibadetlerini, dualarını kabul etsin. Amin.


 4. mustafaocak61
  Kabristana Üye
  En iyisi Allah'ın izniyle bu bayramda kurban keseyim, bayramdan sonra da adak kesip dağıtayım Şüpheye yer kalmasın Allah razı olsun, cümlemizin ibadetlerini, dualarını kabul etsinAmin
  Kardeş tam orta yolunu buldun. ALLAH duanı da kurbanını da kabul eylesin!

 5. Ercan
  Devamlı Üye
  ALLAH duanı da kurbanını da kabul eylesin!
  Ecmain kardeşim. Allah emanet.


+ Yorum Gönder