+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusülde başka mezhep nasıl taklid edilir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Reklam

  Gusülde başka mezhep nasıl taklid edilir?

  Reklam

  Gusülde başka mezhep nasıl taklid edilir? Mumsema Dişlerimin dibinde sertleşmiş yemek artıkları var su geçiyormu geçmiyormu şüpheliyim. Ben hanefiyim gusül alırken şafi taklid etmek zorundayım.bunun için niyet ederken Niyet ettim Allah rızası için şafi mezhebini taklid ederek gusül abdesti almaya diye niyet ediyorum doğru mudur?Ancak bu sıkıntıma rağmen şafi taklid etmek zorundamıyım.

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Gusülde başka mezhep nasıl taklid edilir?


  Reklam


  Dişlerimin dibinde sertleşmiş yemek artıkları var su geçiyormu geçmiyormu şüpheliyim. Ben hanefiyim gusül alırken şafi taklid etmek zorundayım.bunun için niyet ederken Niyet ettim Allah rızası için şafi mezhebini taklid ederek gusül abdesti almaya diye niyet ediyorum doğru mudur?Ancak bu sıkıntıma rağmen şafi taklid etmek zorundamıyım.
  Başka mezhebi taklit etmek için o mezhebin şartlarını bilmen lazım mesela şafi mezhebinde guslun farzları 3'tür hanefi mezhebinde 2'dir...Şafi mezhebinde abdestin farzları 6'dır hanefi mezhebine göre 4'tür...Bunun gibi...

+ Yorum Gönder