+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aklımdaki sorular ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. turkkartalı
  Üye
  Reklam

  Aklımdaki sorular ?

  Reklam

  Aklımdaki sorular ? Mumsema artık aklıma gelen islam dışı sorulardan bıktım usandım.ve sormaya karar verdim inşallah beni kötü karşılamazsınız çünkü ben müslümanım ve müslüman olarak ölmek istiyorum fakat sorulara yanıt bulmak ıstiyorum.
  1.Peygamber efendimiz geldiğinde yahudiler ve hristiyanların önde gelenlerinin çoğu kabul etmediği için şimdiki torunlarıda kabul etmiyor Allah isteseydi önde gelen kişilere hidayet verip bunca insanı ahirette yanmaktan kurtaramaz miydi ?
  2.keşke doğmasaydım demek çok büyük bir günah mi?

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: Aklımdaki sorular ?


  Reklam


  Allah isteseydi önde gelen kişilere hidayet verip bunca insanı ahirette yanmaktan kurtaramaz miydi ?
  Muhakkak ki; Allahu Taala ve Tekaddes Hazretleri isteseydi, gökten meleklerle sarkar ve tüm insanlığı kendine itaate zorlardı ve muhakkak ki; bunda da eksiksiz olarak muvaffak olurdu.

  Ancak o melekler mesabesinde bir varlık yaratmak murad etmedi. O kendi zatında gizli bir hazine idi ve onun bilinmesini murad etti. İNSAN'a İRADE verdi. O'nu HÜKMÜNDE serbest bıraktı ve O'na uyarıcılar gönderdi ama asla İSLAH EDİCİLER göndermedi, TEBLİĞ EDİCİLER gönderdi. Ceza ve Mükafatı yarattı, vaad etti, vaadinin hak olduğunu bildirdi ve vaadinin hak olduğunu göstereceği gün konuşmak ve o gün yalnız onun olacağı hüküm gününün sahibi olarak insanları ŞEREFLERİ'ne çağırdı.

  HÜKÜM BU GÜN YALNIZ İRADELERİ NİSBETİNDE İNSANLARIN.
  HÜKÜM YARIN, MUTLAK İRADE SAHİBİ OLAN ALLAH'ındır.


  Allahu Taala ve Tekaddes Hazretleri asla İnsanlara zulmetmez, İnsanlar kendi nefs'lerine zulmederler.

  Eğer insan Rab'binin karşısındaki değerini bilmiş olsaydı, BU GÜN MÜLK YALNIZ BENİMDİR derdi. Rab'bini tanıyıpda bunu bilen insan asla keşke doğmasaydım demezdi. Rab'bimin lutf-u keremi derdi.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 3. hakan aydın
  Devamlı Üye
  kardesim müslümanlığı bilen ve olmayanlar ebedi cehennem ama müslümanlığı araştırır o vakit müslümüman olursa işler değişir yüce rabbimin kapıları herkese açıktır

+ Yorum Gönder