+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sıkıntım çok büyük akıl verin kardeşlerim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Şebir88
  Üye
  Reklam

  Sıkıntım çok büyük akıl verin kardeşlerim

  Reklam

  Sıkıntım çok büyük akıl verin kardeşlerim Mumsema selamün aleyküm kardeşlerim benim bir derdim var ne yapacağımı bilmiyorum benim 4-5 ay öncesine kadar çok kötü bir hayatım vardı.ALLAH'a şükür tövbe ettim herşeye şimdi ibadetlerimi eksiksiz yerine getirmeye çalışıyorum.fakat ozamanlardan kalan izler beni çok üzüyor.mesela elimin üzerinde dövme var benim hergün tövbe eder af dilerim ALLAH'dan.fakat camiye gitmeye utanır oldum artık.namaza gidince herkez bakıyo bana.çok üzülüyorum ondan sonra.yemin ederim aynaya baktığımda kendimden utanır oldum.önceden bana çok normal geliyodu çevrem arkadaşlarım görünce ooo şekil kardeş filan ne cahilmişiz şimdi bütün zihniyetim değişti o günler gelince aklıma kendimden iğreniyorum.Ben ne yapayım arkadaşlar içim hiç rahat değil

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: sıkıntım çok büyük akıl verin kardeşlerim


  Reklam


  Aleykumselam ve Rahmetullah.
  Çok şükür tevbe etmişsiniz. İbadetlerinizi de yerine getiriyorsunuz. Önceden yapmadığınız ibadetlerin de kazasını yerine getirin. Size bakanları görmezden gelin. Kendinizden utanmanıza gerek yok. Şeytanla ve nefsinizle olan savaşınızda Rabbim yardımcınız olsun.


 3. Şebir88
  Üye
  sağol kardeşim ALLAH razı olsun yemin ederim ALLAH'a oturup ağlıyacak duruma geliyorum bazen ALLAH beni affetsinde gerisine ben dayanırım.

 4. Konya42
  Üye
  Sıkıntını gönder ki?bilgim doğrultusunda size yardımcı olmaya çalışayımTeşekkürler.....

 5. HAMMADUN
  Emekli
  Dövmeyi lazer'le çıkartıyorlar. İnşaAllah bu hususda tıbben yardım alabileceğin sağlık kuruluşları var. İnşaAllah bu sağlık kuruluşlarından birine başvurman halinde o dövmeden ebediyyen İnşaAllah kurtulursun.

  bu gibi yerlerde dövme siliniyor İnşaAllah araştırıp sağlıklı olanı bulacaksınızdır. Bu linki görmeniz için kopyaladık, yoksa o linki tavsiye ediyor değiliz. Siz size en uygun ve en sağlıklısını muhakkak ki bulacaksınızdır.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun.

 6. Zilzal
  Devamlı Üye
  ne güzel ALLAH sana hidayet nasip etmiş.çok şanslısın kendine kızma herkesin bir cahiliye dönemi oluyor.sen tevbe ettin ALLAH tevbe edenleri çok sever yolun açık olsun.RABBİMİN rızasını kazanacak işlerde seni daim etsin inşallah

 7. Muhasibi
  Editör
  selamün aleyküm kardeşlerim benim bir derdim var ne yapacağımı bilmiyorum benim 4-5 ay öncesine kadar çok kötü bir hayatım vardı.ALLAH'a şükür tövbe ettim herşeye şimdi ibadetlerimi eksiksiz yerine getirmeye çalışıyorum.fakat ozamanlardan kalan izler beni çok üzüyor.mesela elimin üzerinde dövme var benim hergün tövbe eder af dilerim ALLAH'dan.fakat camiye gitmeye utanır oldum artık.namaza gidince herkez bakıyo bana.çok üzülüyorum ondan sonra.yemin ederim aynaya baktığımda kendimden utanır oldum.önceden bana çok normal geliyodu çevrem arkadaşlarım görünce ooo şekil kardeş filan ne cahilmişiz şimdi bütün zihniyetim değişti o günler gelince aklıma kendimden iğreniyorum.Ben ne yapayım arkadaşlar içim hiç rahat değil
  Kardeşim öncelikle Allah yardımcın olsun...Her insanın hayatında pişmanlık duyduğu bazı durumlar olabilir...Ama sen ne güzel hatanı anlamış ve tevbe etmişsin...Bundan güzel bir şey mi olur...Sen ibadetlerini yapmaya devam et sana bakan baksın...Ama madem sana bakınca insanlar morelin bozuluyor veya kendinden utanıyorsun eğer dövme kolundaysa onu uzun kol giyerek kapatabilirsin...Ama sen doğru yolu seçmişsin...Bir söz varya geçmişimi kurcalayanlar kediler ve köpeklerdir diye...Sen canını sıkma bu sıkıntılar geçicidir inşaallah...

 8. emniciba
  Hep Üye
  kardeşim ALLAH ömür nasıp ederse 60 yasında bu dövmeyı kolunda gormek hem utenc hem gülünç bir durum gibi gelıyor bana tabı 37 yıl sonra devır ne devır orasını bılemem ama su anda boyle gözukuyor o dövmeyı cıkrattırkı ferah sevıyen artsın ALLAH yardım etsın . . .

 9. ahsenah
  Devamlı Üye
  Bence de artık sildirebiliyorsun bunu ama maşallah doğru yolu bulmuşsun ve tövben etmişsin Allah seni affettikten sonra inşallah,dışarıdaki insanlara aldırma ama çok rahatsız oluyorsan eline bez bağla dövmeni çıkartana kadar,en azından görüp huzursuz olmazsın.

 10. islamyolu
  Emekli
  Ben geçmişimi dürdüm, büktüm ve kaldırıp çöpe attım, bu çöpleri ise ancak; kediler ve köpekler karıştırır! (Necip fazıl kısakürek )

  ben bunu önceden biliyordum. Aklımdan gitmiş. tekrardan bu anlamlı sözü aklıma getiren muhasibi kardeşimden Allah razı olsun. bence necip fazıl kısaküreğin bu lafı şebir kardeşimi teselli eder. hiç birşeye takma kafanı. keşke herkes senin gibi olsa. ben burada imrendim seni kardeş. Allah seni doğru yoldan ayırmasın. Ehli sünnet Yolundan kıl kadar bile ayırmasın.

 11. Şebir88
  Üye
  ALLAH razı olsun hepinizden içim rahatladı sağolun varolun

 12. Muhasibi
  Editör

  Reklam


  ALLAH razı olsun hepinizden içim rahatladı sağolun varolun
  Allah sendende razı olsun kardeşim...Namaz kılarken duanda bizede yer ayır inşaallah...
  Selametle...

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu