+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tüp bebek ya da aşılamanın dinimizdeki yeri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yiğit nalan
  Üye
  Reklam

  Tüp bebek ya da aşılamanın dinimizdeki yeri

  Reklam

  Tüp bebek ya da aşılamanın dinimizdeki yeri Mumsema yaşamda birçok kişi çocuk sahibi olamıyor.tıp ilerlediği için tıbba başvuruyorlar.bunlardan biri olarak konuyu açtım.3 sene tedaviler falan bayağı zor dönemdi.hamile kalma olayı 2 kişi arasında olan birolay normalde.ama tüp yada aşılamada öyle değil.dr.lar hemşireler birsürü insanın elindesiniz.çoğu insan allah nasipetse verirdi dediler.ama çocuk sahibi olmak bambaşka bir duygu.allahtan o kadar çabaya bir evlat sahibi olabildim allahın izniyle.allahım ömrünü uzun eylesin.o işlemler yapılırken tek okuduğum dua vardı ayetel kürsi.peki bu yoldan çocuk sahibi olmak dinen sakıncalımı.yani olmuyor diye tıptan yararlanmamalımıydım.günah mı işledim.
  bir de aşılama ve tüp işlemi yapıldıktan sonra ayağa kalkamıyorsunuz .dolayısıyle boy abdesti bayağı sonra alınıyor.bu da mı yanlıştı

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  Cevap: Tüp bebek ya da aşılamanın dinimizdeki yeri


  Reklam


  Eğer tüp bebek tedavisinde alınan spermler kadının kendi kocasına ait ise caizdir. Aksi takdirde zina hükmündedir. Boy abdestini de zaruri nedenlerden dolayı alamamanın hiçbir sakıncası yoktur. İmkan bulunduğunda hemen gusledilir.

  Tavsiyemiz ise normal yollardan olmasını beklemektir. Vermiyorsa Allah (cc9 mutlaka bir hikmeti vardır.

 3. yiğit nalan
  Üye
  ben aşılama yaptırdım.tüp bebek biraz daha farklı siz de biliyorsunuzdur.ama tabi söylediğiniz şey(spermler eşinize ait olmalı)önemli.zaten güven vermeyen yerlerde butür şeyler yapılmamalı.benim gittiğim hastane güven vericiydi.10 kere isimlerimiz soruyorlardı işlem başlamadan.bir de dr.işleme başlamadan dışından besmele çekince öyle bir rahatlama olmuştu ki.işlem bitince dr.a sordum ilk defa dışından besmele çeken bir dr.gördüm dedim.o da biz sadece tıbbın izin verdiği neyse onu yaparız ama gerisi alahın işi dedi.eğer allah ol derse olur olma derse olmaz.yapacak bişey yok demişti.bunu ben de biliyordum.ve allahım bana yardımetti.o kadar çok kişi uğraşıp çocuk sahibi olamıyor ki kendimi allahın sevgili kullarındanmışım gibi hissettim.allahım evlat hasretiyle yanan kardeşlerimin hepsine nasipeder inşallah.

+ Yorum Gönder
tüp bebeğin dinimizdeki yeri