+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Korkuyorum Acaba Dinden Çıkarmıyım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Coin65
  Üye
  Reklam

  Korkuyorum Acaba Dinden Çıkarmıyım

  Reklam

  Korkuyorum Acaba Dinden Çıkarmıyım Mumsema Öncelikle Allah'ın selam'ı üzerineze olsun.

  2-Benim çok kötü bir sıkıntım var. Ben namaz için abdest aldığımda[Her namaz için] Abdest sırasında yellenme geliyor. Ve bildiğim kadarıyla Yellenme sık olan özürlü olurmuş. Her abdestimde böyle oluyor. Araştırdım ben özürlü oluyormuşum ama halen emin olamıyorum korkuyorum dinden çıkmaktan. Namazımda bile oluyor. Şeytanın vesves olabilir diyorum ama bilmiyorum. Mesela abdest sırasında ayağımı yıkama için ayağımı kaldırınca sanki arkadan yellenme geliyor gibi hissediyorum ve namazımı abdestsiz mi kıldı? Diye korkuyorum. Ben şimdi özürlü olurmuyum çünkü her namaz vakti geliyor namaz dışında pek görülmesede geliyor. Ne yapacağım şaşırdım lütfen beni aydınlatın. Çok korkuyorum dinden çıkmaktan.

  2-Bildiğim kadarıyla Resim ve Heykel günahmış. Bu kural oyunlar için kullandığımız 3d model içinde geçerli mi? Biz oyunlar için kıyafet yapıyoruz 3d model olarak. Bu harama girer mi çok korku yorumda.

 2. ferah36
  Üye

  Cevap: Korkuyorum Acaba Dinden Çıkarmıyım


  Reklam


  Vessvese konusunda buraya 1 bakınız:http://www.mumsema.com/showpost.php?...69&postcount=6

  Dinden çıkmak: Din, akil ve baliğ bir insanın günlük yaşantısının tamamını içine alan hayat tarzıdır, Yani "dinden çıkmak" diye bir durum yoktur, İnsan eğer bir dinden çıkarsa, başka bir dine (en azından nefsinin dinine) otomatik olarak geçmiş olur, AYRICA: Hiç bir insan vesveseyle, kendi iradesini kullanmadan İslam dininden çıkarılamaz,,,

+ Yorum Gönder