+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kalp gözünün açılması Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Reklam

  Kalp gözünün açılması

  Reklam

  Kalp gözünün açılması Mumsema kalp gözünün açılması tam anlamıyla nasıldır nasıl olur ve insan kalp gözünün açıldığını hisseder mi?

 2. 2
  HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: Kalp gözünün açılması


  Reklam


  Bismillahirrahmanirrahiym

  Efendim derlerki; Kalp netice itibariyle insan vücudunda kan pompalamaya yarayan ve küçük ve büyük dolaşım denilen iki ayrı güzerğahta işlevselliği olan bir organdır.

  EL HAK DOĞRUDUR.

  Ciğerlerde temizlenmiş kanı alır, vücuda temiz kan pompalarken, diğer yandan vücudda kirlenmiş olan kanı alarak, yine ciğerlere basar. Basar basmasına ancak bu safhanın sadece görünen ön yüzüdür.

  İnşaAllah birde arka yüzüne bakalım.

  O kan, bağırsakların özümlediği HELAL RIZKI ciğerlere taşırken, baya bir yol kat eder, hatta derlerki; insan vücundundaki damarları açmak mümkün olsaydı, dünyayı bir kaç tur atabilirdi. En kılcal yerlere kadar nüfuz eden bir yol haritası..... Öyleki beyindeki en kılcal damarlara kadarda nüfuzu var. Beyin'de İSLAM ŞERİATI ve SÜNNET-İ SENİYYE ile huzur içinde, tevekkül ve daim tekamülde. Beyin huzurlu, kalpte ona göre huzur dolu. Ter bezlerine kadar HELAL RIZIKLA ve MASİVALARDAN arınmış bir kalp, zaman içerisinde pür nur olup, öyle bir hal alır ki; ondan çıkan ter dahi, hoş kokar. REYHAN olur, GÜL olur, ZAMBAK olur Her bir ter zerresi de Rab'bine niyaz ile HELAL RIZKIN neticesiyim der, Rab'bine zikr ile mukabele eder. Bunca düzenin döndüğü bu ahengde kalbin masivalardan temizlenmesi, oraya bir konuğun misafir olacağını müjdeler insana..... O konuk da Yarattıkları arasıda ŞEREFLİ MAHLUK dediği insanın Rab'binden başkası değildir.

  O kalbin sadece gözleri değil, kulaklarıda açılır, dokusuda açılır, hassasiyeti de katlanır. Sonra gözler değişir, dünyayı bir paçavra parçası gibi gören gözler, sonra kulaklar değişir, haktan başka her şeye boş iş diyen, sonra burun değişir hayr'dan başka hiç bir işe bulaşmayan, sonra dil değişir, kemikleşmiş haliyle artık onun kıvrılmaz, doğru olur ve doğruyu söyler, hülasa tüm alem kendinde birleşir. Alem içinde alem olur.

  İnşaAllah bizlerde kalplerimizdeki masivaları temizleyip, Rab'bimizin bizden Razı Olacağı Kullarından oluruz....

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 3. 3
  BEYAZ_gul
  yasam
  INSALLAH duana amin
  cok guzel bir cevap olmus ALLAH razi olsun.

 4. 4
  Misafir
  bukadar güzel bir konu bu pırıltıda rsmedilebilir teşekkürler.

 5. 5
  Misafir
  ALLAH razi olsun.
  Konuyu okadar kisa,net ve derin islemissinizki ancak bukadar güzel anlatilabilirdi.

 6. 6
  haruka
  Üye
  Selamün Aleyküm kardeşler bilgisi olan bi kardeş beni kalp gözü hakkında bilgilendirebilir mi? bu kişilerin gördükleri şeyler hakkında bazı şeyler okudum ama bu konuda artı bir bilgilendirme yaparsanız çok makbule geçer. ayrıca kalp gözümüzü açmak için yapabileceğimiz bir şey var mı? internette 40 gün boyunca her gün 1000 adet Ayet El Kürsi okumaktan bahsediliyor bu uygulamayı yapmanın sizce bir zararı olabilir mi? Cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ederim

 7. 7
  Şem'a
  YÖNETİCİ
  Kalp gözü ilim öğrenmek ve ihlas ile amel edenlere açılır ki bu dereceye varan kişi artık hakkı hak bilip batılı batıl bilir ve işlerin hikmetini kavrar

 8. 8
  Şem'a
  YÖNETİCİ
  kalp gözünün açılmasının belirtileri

  Öğrendiği ilimle amel etmek, günahlardan kaçmak hiç bir sünneti ihmal etmemektir

 9. 9
  haruka
  Üye
  peki bu insanlar bizlerden başka şeyler görüyorlar mı :D ya da neler görüyorlar?

+ Yorum Gönder

kalp gözünün açılmasının belirtileri

kalp gözünün açılması belirtileri

kalp gözü nasıl açılırkalp gözünün açılmasıkalp gözünün açılması nasıl olurkalp gozunun acilmasinin belirtileri