+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Son 5 gündür her sabah rüyalanmış gibi hissediyorum kendimi, son anda uyanıyorum. Gusül konusunda çok sıkıntı yaşıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Son 5 gündür her sabah rüyalanmış gibi hissediyorum kendimi, son anda uyanıyorum. Gusül konusunda çok sıkıntı yaşıyorum

  Reklam

  Son 5 gündür her sabah rüyalanmış gibi hissediyorum kendimi, son anda uyanıyorum. Gusül konusunda çok sıkıntı yaşıyorum Mumsema Arkadaşlar son 5 gündür her sabah kötü kötü rüyalarla uyanıyorum. Öyleki gece yatarken dua ediyorum böyle rüyalar görmüyüm ama yine görüyorum. Bu sabah tam rüyada ihtilam(boşalma) olacaktı kendiliğimden uyandım, panikledim iç çamaşarıma elledim ıslaklık yoktu. Fakat son 5 gündür böyle oluyor büyük sıkıntı yaşıyorum hani böyle tam ucunda kalkıyorum ben farketmeden bir damla dahi meni çıkarsa küçük yere gelirse bunu farketmessem diye korkuyorum. Bu sabah özellikle çok korktum 1 sn geç uyansaydım ihtilam gerçekleşecekti hissettim, yani ucuna kadar geldi derler ya öyle oldu. Sonrada içime bir damla da olsa meni çıkmışsa diye şüphe oldu. Ben böyle her sabah en ufak şüphede banyoya girsem suyu gerçekten boşa harcayacam, böyle durumlar ne yapmalıyım?. Böyle rüyalar, sıkıntılı rüyalar musallat oldu başıma, nasıl korunabilirim ? Şu an gusül almama gerek yok dimi ?


 2. Genç Hatip
  Devamlı Üye

  Cevap: Son 5 gündür her sabah rüyalanmış gibi hissediyorum kendimi, son anda uyanıyorum. Gusül konusunda çok sıkıntı yaş


  Reklam


  Arkadaşlar son 5 gündür her sabah kötü kötü rüyalarla uyanıyorum. Öyleki gece yatarken dua ediyorum böyle rüyalar görmüyüm ama yine görüyorum. Bu sabah tam rüyada ihtilam(boşalma) olacaktı kendiliğimden uyandım, panikledim iç çamaşarıma elledim ıslaklık yoktu. Fakat son 5 gündür böyle oluyor büyük sıkıntı yaşıyorum hani böyle tam ucunda kalkıyorum ben farketmeden bir damla dahi meni çıkarsa küçük yere gelirse bunu farketmessem diye korkuyorum. Bu sabah özellikle çok korktum 1 sn geç uyansaydım ihtilam gerçekleşecekti hissettim, yani ucuna kadar geldi derler ya öyle oldu. Sonrada içime bir damla da olsa meni çıkmışsa diye şüphe oldu. Ben böyle her sabah en ufak şüphede banyoya girsem suyu gerçekten boşa harcayacam, böyle durumlar ne yapmalıyım?. Böyle rüyalar, sıkıntılı rüyalar musallat oldu başıma, nasıl korunabilirim ? Şu an gusül almama gerek yok dimi ?


  Ne kadar rüya görürsen gör meni gelmediği sürece gusul alman lazım gelmez...
  Bunlar sana şeytanın vermiş olduğu vesvesedir...
  Bu arada senin tüm soruların gusul abdestiyle ilgili bence sen bunları fazla takıntı yapmandan kaynaklanıyor...
  Ayrıca psikolojik destek alsan iyi olur... 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  İçimdeki benim bunları bildiğim için çok dikkat etmem gerektiğini, diğer insanların bilmeyenlerin sorumlu olmadığını ben öğrendiğim için artık sorumlu olduğumu söylüyor ve sürekli rahatsız ediyor.

  Mesala geçenlerde de böyle olmuştu. Dedim yıkanıyım bari , meni gelmemişti. Fakat geldiğini varsayarak tüm herşeyimi yıkamıştım, yatak örtümü bile üstüne gusül almıştım. Bugün de aynısı olsa bu sefer yapmıyorum bundan sonra gözümle görmediğim, kokusunu almadığım meni yoksa almayacam gusül bu kadar basit . Görmediğimi benden habersiz çıkıp yeterince kontrolu yaptığım halde yine göremiyorsun Yukarda Allah var o beni görüyordur daha ne yapayım, yapabileceklerimi yaptım.

+ Yorum Gönder