+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül(Boy) Abdesti ile ilgili TEKRAR gerekir mi sorusu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gusül(Boy) Abdesti ile ilgili TEKRAR gerekir mi sorusu ?

  Reklam

  Gusül(Boy) Abdesti ile ilgili TEKRAR gerekir mi sorusu ? Mumsema Hayırlı akşamlar. Sabah uyandığımda iç çamaşarımda ıslaklık vardı(meni), hemen apar topar tuvalete gittim kısa bir su döktüm (2 sn civarı). Sonra hemen banyo yapmak için hazırlıklara başladım, fakat kafama bir şey takıldı. Sanki küçük abdestim meninin dışarı atılması için yeterli olmamış gibi şüphe geldi. Bir iki kere sıktım kendimi birkaç damla daha yapabildim daha da yapamadım küçük tuvaletimi. Sonra mecburen girdim banyoya yine şüphe oluştu akşam geldiğimde uzunca küçük abdestimi yapıp TEKRAR gusül alacaktım. Bu seferde burnumun içini temizlerken tırnağım burnuma battı burnum kanadı, duşa kabin kan gölüne döndü. Sonra 20-30 dk bekledim. Tekrar girdim banyoya ama bu seferde kafama acaba burnumun içinde pislik kalmış mıdır? Sonuçta kanadı katılaştı içi . Su bol bol verdim öyleki ağzımdan bile geldi. Sonuç olarak benim şu an halan gusül tekrarı yapmam gerekir mi? Saydığım olaylarda hangisinde gusül tekrarı gerekir ?

  Lütfen tamamını okuyarak cevaplayınız.


 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Gusül(Boy) Abdesti ile ilgili TEKRAR gerekir mi sorusu ?


  Reklam


  Hayırlı akşamlar. Sabah uyandığımda iç çamaşarımda ıslaklık vardı(meni), hemen apar topar tuvalete gittim kısa bir su döktüm (2 sn civarı). Sonra hemen banyo yapmak için hazırlıklara başladım, fakat kafama bir şey takıldı. Sanki küçük abdestim meninin dışarı atılması için yeterli olmamış gibi şüphe geldi. Bir iki kere sıktım kendimi birkaç damla daha yapabildim daha da yapamadım küçük tuvaletimi. Sonra mecburen girdim banyoya yine şüphe oluştu akşam geldiğimde uzunca küçük abdestimi yapıp TEKRAR gusül alacaktım.

  Kardeş;
  Menin dışarı çıkmasını sağlamış ve temizliğini güzel yapmışsan gerisi boş kuruntulardır rahat ol, bu durumda güsül bozulmaz.


  Bu seferde burnumun içini temizlerken tırnağım burnuma battı burnum kanadı, duşa kabin kan gölüne döndü. Sonra 20-30 dk bekledim. Tekrar girdim banyoya ama bu seferde kafama acaba burnumun içinde pislik kalmış mıdır? Sonuçta kanadı katılaştı içi . Su bol bol verdim öyleki ağzımdan bile geldi. Sonuç olarak benim şu an halan gusül tekrarı yapmam gerekir mi? Saydığım olaylarda hangisinde gusül tekrarı gerekir ?
  Kardeş;
  Bu durumda burnuna zarar vermeyecekse eğer gereken suyu verirsin, tekrar gusulalmana gerek yoktur, guslün geçerlidir.

  O'na emanet ol..
  celle celeluh..


 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  Sadece meninin dışarı atılıp atılmamasında şüpheye düşmüştüm, azcık işemiştim . Ama internette biraz araştırdım birkaç damla işemek bile meniyi vücuttan atmak için yeterli oluyormuş. Umarım bu bilgi doğrudur.

  Şu konuda da yazıyor birkaç damla meselesi ; Doğru mu acaba ?
  http://www.mumsema.com/diger-soru-ve...-nelerdir.html


 4. emniciba
  Hep Üye
  kardesım ne yalan soyleyım okurken güldüm ya yanlıs anlama ama senın bu soruların sıtedekılerı oyalamak ıcın mı fılm gıbısın ya :D harbı kardesım vucuduna zarar vermek haram kılınmıs senın yaptın iyi bir sey değil kardesım oyle at gözlüğüyle bakma ALLAH biliyorkı senın cunuplukten kurtulamk ıcın gusul aldığını sen almısın tamam biraz innce düşün mek lazım zaten kanarken gusulune bır zarar dokunmaz benım bıldım namaz abdestı bozar .kardesım gusul kuralı vardır uygularsan tamam fazla ıcerığe dalma
  SEVGİLİ ÜYELER ziya3400 ÜN TÜM abonelıklerıne bakın full gusul full gusul

+ Yorum Gönder