+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Parfüm deodorant abdesti bozar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ladesma
  Üye
  Reklam

  Parfüm deodorant abdesti bozar mı?

  Reklam

  Parfüm deodorant abdesti bozar mı? Mumsema selâmun aleykum.
  abdest aldıktan sonra sürülen parfüm, koltuk altı deodorant i abdesti bozar mi ? (lütfen kopyala yapıştırıp yapmayın bu konuyu iyi bilenler evet ya da hayır yazarlarsa çok memnun olurum )Allah razı olsun.

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: parfüm deodorant abdesti bozar mi


  Reklam


  Deodorantlar abdestten önce içlerindeki itici gazlardan dolayı ozon tabakasını bozarlar ki; bu külliyen bu gün yaşayan ve gelecekte yaşayacak insanlarında mirasına ihanet etmek manasındadır.

  İkinci husus bu tür materyallerde kutuların üzerlerinde mikroskobik bir karakterle yazılmış ve sonunda da solunması insan sağlığı açısından zararlıdır la biten bir gerçektir ki; sağlıksız böyle bir nesneden sırf kokuyor diye yararlanmaya kalkmayıda sizin takdirlerinize arz ediyorum.

  üçüncü husus İnşaAllah bizler, esans kullanırız. Hani şu HACI YAĞI dediklerinden. Biz İnşaAllah kullandığımız esansın terkibinde, İĞDE ve GÜL kokularını birleştirir öyle kullanırız. Bir başka kardeşimiz başka bir bileşim kullanır. Bir başkası başka bir koku ama illaki HACI YAĞI..... Hiç kullanmazsak ne olur.....???? Sünnet-i Seniyye diye biz kullanırız, ancak kullanılmazsa farzın terki gibi de olmaz. Bildiğimiz kadarıyla biti piresi güzel kokulardan asla hazetmez ve yaklaşmaz.

  Abdesti bozarmıya gelince..... Fetvaen bilemem. Ancak Takvaen kendisinde hiç bir şüphe olmaksızın abdestin o sürülen yerin tamamen temizlenmesi de dahil olmak üzere bozacağından hiç bir şek ve şüphemizde olmaz.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  selâmun aleykum.
  abdest aldıktan sonra sürülen parfüm, koltuk altı deodorant i abdesti bozar mi ? (lütfen kopyala yapıştırıp yapmayın bu konuyu iyi bilenler evet ya da hayır yazarlarsa çok memnun olurum )Allah razı olsun.
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Parfüm Deorant vb şeyler abdesti bozmaz.
  İmam Azam necis değildir namaz kılınabilir şeklinde içtihad etmiş ama İmam Şafii, Abdesti bozmaz fakat namaz kılacağı zaman sürdüğü yeri yıkaması gerekir çünkü necistir/içinde etil de olsa alkol vardır demişti.


 4. srf
  Üye
  Allah razı olsun kafama takılan bir konuydu...

 5. Misafir
  Kardeşler bu tür maddelerde şayet alkol varsa abdesti bozmaz ama necis olduğu için namaza manidir(engeldi)

+ Yorum Gönder
parfum abdesti bozarmi,  parfüm abdesti bozar mı,  deodorant abdesti bozar mı,  parfüm abdesti bozar mı diyanet,  koltuk altı deodorantı abdesti bozar mı,  deodorant sıkmak abdesti bozarmı,  parfüm abdest bozarmı