+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kalbin ağlaması ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. By JoKer
  Üye
  Reklam

  Kalbin ağlaması ?

  Reklam

  Kalbin ağlaması ? Mumsema Esselamu aleykum verahmetullah veberakatu.
  Arkadaşlar bir konuyu çok merak ediyorum. Kalp ağlamalı diyorlar. Kalbin ağlaması nasıl olmalı nasıl yapabilirim. Manen ben ne zaman allahı ansam kalbim sanki yerinden çıkacakmış gibi oluyor sanki dışarı fırlayacak gibi oluyor huzur buluyorum. Ağlama manen bumu oluyor . Bu sorumu cevaplar mısınız şimdiden allah razı olsun.

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: Kalbin ağlaması ?


  Reklam


  Evinize bir misafir gelse veya gelmeye niyet etse siz evinizde ne tür değişiklikler yaparsınız....????

  Rab'bim yarattığı hiç bir mahlukuna sığmazken, o hüzün dolu kırık kalplerdedir. Zira O İnsanın dostudur. O herkesin terk ettiği yalnızlıklarda, O herkesin gururla ve kibirle Allah-u Taala'yı aradığı ve o hal üzere Allah-u Taalayı aradığı yerde, O zillet kapısının boş olan avlusundan gelecek olan bir tek kulunu bekleyendir.

  Rab'binin senin kalbine misafir olacağını bilsen, kalbinin masivalarının temizlendiği ve Rab'bini her hal üzere zikreden bir kul olduğunda, Rab'binin sizin kalbinizde size misafir olacağını bilseniz ne yapardınız.....????

  İnşaAllah siz ne yapacağınıza veya ne yapabileceğinize karar verin, bizede kararınızı burada zikreyleyin. Bizde hidayete erenlerden olalım.

  Misafiriniz gelirde düğün bayram ederseniz İnşaAllah, Ümmeti Muhammed içinde dua ediniz.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 3. By JoKer
  Üye
  Teşekkür ederim kardeşim. Peki bana olanlar ne oluyor . Huzur geliyor huzurla doluyorum

 4. By JoKer
  Üye
  Teşekkür ederim kardeşim. Peki bana olanlar ne oluyor . Huzur geliyor huzurla doluyorum

 5. HAMMADUN
  Emekli
  Manen ben ne zaman allahı ansam kalbim sanki yerinden çıkacakmış gibi oluyor sanki dışarı fırlayacak gibi oluyor huzur buluyorum
  İnsan yaradılış itibariyle Ateist dahi olup, Allah-u Taala için O yoktur derse, Akıl Allah-u Taalayı bildiği için içinde bir çelişki ile kalbi dağınık ve huzursuz olurlar. Zira Akıl Allah-u Taala'yı bilici olarak yaratılmıştır. Nefs eğer RUHA baskın çıkarsa işte orada Akıl devreye girip bu hali değiştiremiyorsa, RUH BUNALIMA GİRER....

  Siz İnşaAllah Allah-u Taala'nın TEK'liğine ve varlığına Aklınız ve RUH'unuzla tasdik ettiğinizden NEFS'inizi de İnşaAllah eğiterek huzura erenlerden olacaksınız.... veya Oldunuz.

  İnşaAllah huzuru eksik olmayanlardan olunuz.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

+ Yorum Gönder
Kalbin hemen duygulanmasi