+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İnsanın kulağına ezan okunmamışsa Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. tommikks
  Üye
  Reklam

  İnsanın kulağına ezan okunmamışsa

  Reklam

  İnsanın kulağına ezan okunmamışsa Mumsema Eğer bir müslümanın doğduktan sonra kulağına ezan okunmamışsa ne yapması gerekir ? kendisi daha sonra okusa olur mu? yerine geçer mi?

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: insanın kulağına ezan okunmamışsa


  Reklam


  Müslüman doğduğu zaman, ki; her çocuk doğuştan İSLAM ÜZERE DOĞAR, Hangi kabile veya ırkı sahip olursa olsun doğuştan İSLAM'dır..... Onun kulağına İSLAM DİYARI'ndaysa yada ana ve baba islam iseler, sağ kulağına EZAN, Sol kulağına da KAMET Sünneten okunur..... Ancak bu ezan okunması yada kamet okunması ehil kimseler eliyle yapılmasında fayda var. Çok gönülden ve yeni doğmuş bir çocuğun kulağının hassasiyeti ve korku duymayacağı bir tonda okunmasında fayda var. Zira bu tonda okunmuş bir ezan ve kametten çocuk ileride, gençlik çağlarına ulaşınca korku bilmez bir halde cin ve taifesinin de oyuncağı olmayacak bir hal alır.

  Kulağına Ezan Okunmayanlar....

  Olduki; sülpü İSLAM olduğu halde, bir küffardan geldiğini farzettiğimiz kişi için ise, ezanın onun kulağına okunmamış olması O İNSAN'in, kalbinin BİRAZ DAĞINIK ve BİRAZ ÜRKEK yada KORKAK olması mazur görülebilir. İSLAM'la müşerref olduktan sonra, İnşaAllah O'nuda EZAN ile ve KAMET ile bu halinden uzaklaştıracak MANEVİ HAZZIN zaman içerisinde kazanımıda mümkün olabilmektedir.

  Bununla birlikte yeni doğan bir çocuğa, yada İSLAMLA MÜŞERREF OLMUŞ İNSAN'a isim verilirkende mümkünse, MUHAMMED, AHMED, MEHDİ vesaire gibi İSLAM İSMİ VERİLMESİ'de Rab'bimin hoşnutluğuna vesile olacaktır. İnşaAllah

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

+ Yorum Gönder
çocuğun kulağına ezan okunmasa ne olur,  dagan cocugu kulagina ezan okunmassa gunahi nedir,  bebegin kulagina ismi okunmazsa ne olur