+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aklıma sürekli şirk düşünceleri geliyor vesvese ve düşünce şeklinde Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. noıdnoname
  Üye
  Reklam

  Aklıma sürekli şirk düşünceleri geliyor vesvese ve düşünce şeklinde

  Reklam

  Aklıma sürekli şirk düşünceleri geliyor vesvese ve düşünce şeklinde Mumsema Benim aklıma sürekli şirk düşünceleri geliyor vesvese ve düişünce şeklinde atmak istiyorum atamıyorum aslında bana sorsalar Allah birdir ben bunada inanıyorum kesip atmak istiyorum ama neden bilmiyorum sürekli geliyor benim kalbim bozulmuş galiba geçen gün hayal ettim neden bu vesvese geliyor diye şirk içeren birşeyi düşündün sonra Allah korusun dedim ama içimde bir korku var ya kendi kendime düşündüğüm için şirke girmişsem diye keşke bikere sorsalar bidaha da içimden kalbimden bişeyler geçmese bıktım artık ara sıra kalbimden geçen şeyleri düşünüyorum kendim düşündüğüm için bişey olurmu sonra hemen tövbe haşa diyorum yetti canıma artık ....

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: Arkadaşlar şirk hakkında bir sorum olacak?


  Reklam


  kardeş vesvesedir düşünmemeye bak. Kalbe gelen vesveseden bir sorumlu değiliz. Ama dilinle dışarı vurma kalbine geleni.

 3. noıdnoname
  Üye
  Dilimle dışarı vurduğum kelimeler Allah korusun ,tövbe tövbe gibi kelinmeler ama şirk insanın içinde olan bir inanış için Allah korusun bende korkuyorum.Ama inancımda birşey yok sadece bir an hayal ettim(şirk içeren bir düşünceyi) gelen vesveselerden bıktığım için benim durumum nedir?

 4. islamyolu
  Emekli
  kardeş Sen Allahın Sıfatlarını biliyorsun. Allahın tek oldugunu biliyorsun. Herşeyi yaradan Allah oldugunuda biliyorsun. Ama kalbine bir vesvese geliyor. hemen fıs fıs fıs geliyor. Sende kalbinden acaba geçiriyorsun. gibi şeylerdir bu. Ama Kalbine gelenden sen sorumlu degilsin. Kalpler Allahın elinde. Vesvese geldigi zaman Tövbe tövbe diyorsun zaten. onları dışarı vursan birşey yok. Ama içine gelen vesveseyi dışarı vurman tehlikeli. Hayal konusuna gelince öyle şeyleri hayal etme kafana takma. Sen nasıl üstüne gidersen o vesvesede o kadar senin üstüne gelir. Her geldiginde istiğfar filan çek Allahı an. oda kaybolur gider. Namazlardan sonra İnşirah süresini oku. 10 kere okuması vesveseye karşı iyi geliyormuş..

 5. noıdnoname
  Üye
  Düşündüğüm için şirke girmem değilmi bir anlık düşüncede ama kendim düşündüm artık sanki vesveseden usandığım için?sonra hemen töbe haşa dedim

 6. HAMMADUN
  Emekli
  İçinden Şeytan Aleyyullana ve Nefsin İSTİŞARE'de bulunmuş, RUH'un Aklın ve gönlün ise kabul etmemiş, Şeytan Aleyyullana ve Nefsin istişare ederkende her ne hikmetse senin duyacağın şekilde istişare ederler, adamla dalga geçer gibi.

  Bitermi dalga geçmeleri, tabiki hayır Gaye başka çünkü....

  Bak sen hele, neler neler düşünüyormuşsun sen derler..... Birde üzerine, üzerine gelirler.

  Yavuz hırsız misali. Sizde başlarsınız tövbe etmeye.....

  Tövbe etmenizden hoşlanmazlar çünkü onda Rab'binizin RIZA'sı vardır., ancak sizi sıkıntıya sokabilmenin yolunu bulduklarından dolayı hoşnutdurlar.... Sanki sizin düşüncenizmiş gibi. Ne alakası varsa artık. Oysa Şeytan Aleyyullana ve Nefsiniz istişare halindedirler. Eğer dalga geçilmesi gereken birisi varsa o siz olmamalısınız O istişareyi yapıpda sizinle dalga geçtiğini zannedenler olmalıdırlar diye düşünüyoruz..... Siz ne dersiniz?????

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 7. Misafir
  Hz. Peygamber sallALLAHu aleyhi vesellem bir hadisi şerifte şöyle buyurmuştur: “ALLAHu Teala bir kulunu severse ona bela verir.” (Taberani)

  Bu hadis-i şerifin manası açıktır. ALLAHu Zülcelâl bir kulunu sevmek isteyince onu dener. Yani onun sevgiye layık olup olmadığını ortaya çıkarmak için onu çeşitli bela ve musibetlerle imtihan eder.


  ALLAHu Zülcelâl kulunun samimiyetini ortaya çıkarmak için onu imtihan ettiği şeyler bela olabileceği gibi nimet de olabilir. Bela imtihanı sabırla; nimet imtihanı ise şükürle kazanılır.

  Bu zamanda insanların büyük bir çoğunluğu bela ve musibete sabretmeye karşı zayıftırlar. Olabilir ki insan bir musibete belaya sabredemez. Onun için belasız ve musibetsiz bir sevgiyi ALLAHu Zülcelâl’in fazlından isteyelim. O'nun hazineleri çoktur. Kalben ve ruhen isteyen kuluna mutlaka verir.

  İbni Mübarek'in şöyle dediği anlatılır: “Musibet önce birdir ağlayıp sızlama sonunda iki olur. Şöyle ki birinci musibet başa gelen neyse odur. İkinci musibet ise sabretmeyip ağlama sızlama sonunda o musibetin neticesi olarak verilecek olan mükâfatın elden gitmesidir. En büyük musibet de bu mükâfatın elden gitmesidir.”
  ..

 8. Misafir
  ben de bu arkadaşımız gibi vesvese geldi ve ben de birilerine bu kelimeyi söylediğimi hayal ettim bir şirk kelimesiydi sonra tevbe çektim ben bu kelimeyi asla öyle birine falan söylemem allah birdir ben de onun kuluyum dedim acaba dinden çıktım mı

 9. Misafir
  Selamun Aleykum benim cok buyuk bir sorunum varr Benim gozumun onunden sirk sozcukler geciyo kendimmi yapiyorum yoksa vesvesemi anlamadim ve sonra icimden diyorumki o cumleyi yazsam nolur icimden gecirsem nolur diye oyle dusunuyorum ve sonra icimi cok kotu bir korku sariyo beni Allahim affetmiycek diye cok korkuyorum Normalde Allahimi cok seviyorum namaz kiliyorum ama o dusunceleri durduramiyorum birde insanlara bakinca gozumun onunden sirk geciyo Allah rizasi icin yardim edin

+ Yorum Gönder
aklımdan atamadığım düşünceler ,  vesvese ve hayal,  Ne yapsamda aklımdan cıkmıyor bu anlamsız dusunce,  akildaki sirk düsunce,  istemeden aklinda surekli sirk dusunen kotu dusunceden sorumlumu,  sirl vesveseleri nasildir,  durduramiyorum vesvese