+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kimlere kurban farzdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Kimlere kurban farzdır?

  Reklam  Yorum: Kimlere kurban farzdır? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Kimlere kurban farzdır?
  100 gıram altınım var 10000 tl de param var kurban bayramında dugunum var ve 30000 tl esya borcuna girdim kurban kesmesem gunah olurmu

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Kimlere kurban farzdır?


  Reklam


  Kurban bayramı girmeden bu para harcanacak olursa kurban kesmen gerekmez ama kurban bayramında bu parana sahip isen kurban kesmen vacip olur.

 3. Misafir
  Hayirli aksamlar bir bucuk yaşında torunumu var ona kurban Düşermi

 4. Selam2
  Devamlı Üye
  Hayır dedeciğim bir buçuk yaşındaki çocuğa kurban düşmez. Birinci sayfadaki şartları oku.

 5. Misafir
  Biz esimle birlikte kurbanlik alirken ben esim adina niyet ederek aldım, o da bana niyet ederek almış. Aceleyle o gun tam bi konuşup karara baglamamistik sanirim bundan oldu karisiklik. Simdi karar versek olur mu hangimize kesilecegi konusunda. Napcaz biz kurban da alindi.

 6. arifselim
  Yönetici
  Kurban kesilmediği sürece tekrar niyet edebilirsiniz bir sakıncası yoktur. Herkes kendi kurbanına niyet etsin ve öyle kurbanınızı kesin. Allah kabul etsin.

 7. Misafir
  1evimiz var borcunu ödüyoruz 1arabamiz var yeni bitti borcu ben işe yeni başladım eşim fitremizi bile ödemedi kurban bize düşer mi

 8. arifselim
  Yönetici
  İlk cevapta izah edilmiş. Hem ev hemde araba bir ihtiyaçtır. Bunlar dışında yani ihtiyaç eşyasından fazla nisap miktarı (85 gr altın) malı veya parası varsa, Kurban bayramı için niyet ederek, belli günlerde, belli bir hayvanı kurban kesmeleri vacib olur. Eğer bu imkana sahip değilseniz kurban kesmeniz gerekmez.

 9. Misafir
  Vacip olan kurbani kesemezsek nasil telafi ederiz acaba

 10. arifselim
  Yönetici
  Kesememek derken eğer kesmeye imkanı yoksa zaten ona vacip değildir ve bir şey de yapmasına gerek yoktur. Ama imkanı olduğu halde kesmeyen büyük bir sevaptan mahrum olur.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
kurban kimlere farz,  kurban kimlere farzdır,  kurban kime farz,  kurban kesmek kimlere farz,  kurban kesmek kimlere farzdır ,  kurbanın farzları,  kurban kime farzdır