+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tesbih namazını sadece günde 2 rekat kılmak caizmi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hüzn'ü LeyL..
  ✖ﷲﺀ Ķudüs'ün GeLini ﷲﺀ✖❤
  Reklam

  Tesbih namazını sadece günde 2 rekat kılmak caizmi ?

  Reklam
 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Tesbih namazını sadece günde 2 rekat kılmak caizmi ?


  Reklam


  tesbih namazını sadece günde 2 rekat kılmak caizmi ?
  Tesbih namazı 4 rekattan oluşuyor. 2 rekat kılıp, kalan rekatleri yarına ertelemek olmaz.
  iki günde bir kılın ama tamamlayın.
  Bu arada erteeme sebebi nedir?

  ______________________

  Acıkan birine: "Sana etli pilav ve salata yaptım ama salatayı şimdi ye, etli pilavı yarın yersin" dersek... ne cevap verir?

  TESBİH NAMAZI

  Tesbih edilerek kılınan nafile namazlardan biri. Tesbih namazı, mendup (sevabı çok) olan namazlardan biridir. Arapça bir kelime olan tesbih, Allah'ı noksan sıfatlardan tenzih etme ve ululama manasına gelir. Dört rekat olan bu namazda üçyüz defa "Suhhânallahi velhamdü lillâhi ve la ilâhe illallahu vellalâhu ekber" dendiği için bu adı almıştır.

  Tesbih namazının belli bir vakti yoktur. Kerahet vakitlerinin dışında her zaman kılınabilir. Bu namazı dört rekat olarak kılmak mümkün olduğu gibi, iki rekatın sonunda selam vermek suretiyle, ayrı ayrı ikişer rekat halinde kılmak da mümkündür (Vehbe ez-Zuhavlî, el-Fıkhu'l-İslâmî ve Edilletühü, Dımaşk, 1984, II, 49).


 3. Hüzn'ü LeyL..
  ✖ﷲﺀ Ķudüs'ün GeLini ﷲﺀ✖❤
  Acıkan birine: "Sana etli pilav ve salata yaptım ama salatayı şimdi ye, etli pilavı yarın yersin" dersek... ne cevap verir?
  Güzel bir soru (:
  böyle bir şeyi bende bi yerde hiç okumadım her zaman olduğu gibi cahil alimlerimizden işittim . örneğin arafe akşamıydı kadınlar kendi aralarında toplanıp namaz kılacak tesbih namazı ., sadece 2 rekat kıldılar .. her bu namaz kılınacağı zaman 2 mi yoksa 4 mü kılacaz diye soruyorlar benimde aklımda kalmış bu ..Allah razı olsun..büyük bi hatadan kurtuldum galiba şuan

 4. Misafir
  tesbih namazı 2rekat bi 2rekat bi kılınırmı

 5. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  evet , sabah kılıyorsan 2 rekattaa selamlayarakta kılabilirsin , yanlız gece ise 4 rekatte tek seferde kılınması önerilmiş

+ Yorum Gönder
tesbih namazı 2 rekat kılınır mı,  tesbih namazı ikişer rekat kılınır mı,  tesbih namazi 2 rekat kilinirmi