+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslam'la alakası olmayan, bize yakışmayan bir söz söylemek dinden çıkarır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Reklam

  İslam'la alakası olmayan, bize yakışmayan bir söz söylemek dinden çıkarır mı?

  Reklam

  İslam'la alakası olmayan, bize yakışmayan bir söz söylemek dinden çıkarır mı? Mumsema hristiyanlıkta olan birşeyi arkadaşlarlayken şakaya vurmuştuk hani böyle dalga konusu yaptıkta şimdi onunla ilgili konuştuğumuz için dinden çıkarmıyız?çünkü bizim dinimiz tabiki İslam'dır İslam'la alakası olmayan, bize yakışmayan bir söz söylemek dinden çıkarır mı?

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: Böyle şakalar sakıncalımı?


  Reklam


  Hristiyanlıkta tahrif edilmeden önce, islam'dı. Peygamberi de ve Peygamberinin validesi'de Rab'bi tarafından temiz olarak belirtilmişken, Asla ve Kat'a tahrif edilmeden önceki hristiyanlıkla veya Peygamber ve Validesi ile istihza edicilerden olamazsınız. Tahrip edilmeden önce Rab'bi tarafından HÂK olarak bildirilen bir din, Peygamberi ve ümmeti hakkında bunu düşünmek olmaz. Olamaz.

  Tahrif edilmiş dinleri hakkında, hristiyan ve diğer din sahiplerinin din ve inanışları içinde öyle.

  Zira, asla bir müslüman istihza edicilerden olmaz, olamaz. İnşaallah bilmeden yapılan bir fiil olarak Rab'binizden bu hususda affınızı dilemeniz yeterli olacaktır.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 3. hafsa021
  Devamlı Üye
  evet onların kitapları birer edebiyat abidesi olsa da ara da hala (belki) göremedikleri ilk indiği şekliyle kalan ayetler olabilir. bir de müslüman şahsiyetimize bu yakışmaz.her ne kadar bizim kutsal değerlerimizi farklı dinlerin mensupları ayakları altına alsa da bizlere onların seviyesine düşmek yakışmaz.üstelik yüce rabbimiz kuranda daha önceki bütün dinleri onlar değiştirdiler diye hükmünü kaldırmış,ve son peygamberle bize en yüce ve hiç değiştirilemeyecek başlara taç islam dinini hediye etmiş.rabbim tek bizim dinimizi geçerli kılmışken bir başka dinden birisiyle münakaşaya girmek saçma olur.bunu onlar bilmese de bizim bilmemiz yeter.esselamü aleyküm verahmetüllah.hayırlı akşamlar...

  &&&VE KEFA BİLLAHİ VEKîLA&&&

 4. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Allah razı olsun.

 5. islamyolu
  Emekli
  hristiyanlıkta olan birşeyi arkadaşlarlayken şakaya vurmuştuk hani böyle dalga konusu yaptıkta şimdi onunla ilgili konuştuğumuz için dinden çıkarmıyız?çünkü bizim dinimiz tabiki İslam'dır İslam'la alakası olmayan, bize yakışmayan bir söz söylemek dinden çıkarır mı?
  Kardeş Ne oldugunu bilmiyorum ama. Arkadaşına Papaz dersen , Rahib gibisin dersen zaten caiz değildir bu sözler dinimizde. ne olursa olsun O tür insanlara bir Müslümanı benzetemyiz. bilmem bana zidaneye benziyorsun misal deseler Dünyada Müslümanmı yoktuki Bir gavura benzettin beni derim başka.

  Ha arkadaşın Hıristiyansa Sende Gidip ona noelin kutlu olsun dersen Ehli sünnet Alimleri Dinden çıkar demiştir.

  Biz bırakalım onların herşeyine Muhalefet edelim. Onlarada özenmeyelim.


+ Yorum Gönder