+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kıblemizi yanlış tayin etmişiz kıldığımız namazların kazasınımı kılmalıyız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. serseri1asik
  Üye
  Reklam

  Kıblemizi yanlış tayin etmişiz kıldığımız namazların kazasınımı kılmalıyız

  Reklam

  Kıblemizi yanlış tayin etmişiz kıldığımız namazların kazasınımı kılmalıyız Mumsema arkadaşlar yaklaşık 7 yıldır biz şuanki evimizde değişik vakitlerde namaz kılmakdaydık ama kıble yayininde sorun yaşamışız istanbulda okadar ince hesap yapamadık bilgi verebilcek olan varmı. normal kıbleden 35-40 derecelik bi sapma ile kılmışız

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: kıblemizi yanlış tayin etmişiz kıldığımız namazların kazasınımı kılmalıyız


  Reklam


  Elhamdulillah,

  Tüm cihetler Rab'bimindir.

  Siz o kıble cihetini 35 - 40 derece sapsanızda, Rab'binizin huzurunda bizzat O'na itaat ve ibadet ettiğinizin bilincinde olarak, Kıbleyi daha iyi tayin etme gayreti içerisinde olmanız da içinizdeki şüpheleri kaldırmak adına güzel olmuştur.

  Önemli olan araştırıp daha doğru bir cihet ile kıbleye yönelmek için gayret göstermenizdi....

  İnşaAllah bunuda başarmışsınız. Şimdi içinizdeki şüpheleride dağıtmış olarak, Rab'biniz ile sizin aranızda bir perde daha yıkmış oldunuz. Hakkınızda hayırlı olur İnşaAllah,

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 3. islamyolu
  Emekli
  Kıbleyi Araştırmadan Direk Kafana göre bir tarafa Yönelirsen hem namaz olmaz hemde günaha girersin. Çünkü ciddiyetsizlik giriyor araya. Amaki Araştırmışsın. Son kozunuda Kullanmışsın. Bir yer tespit edilmiş. O yöne doğru kılarsan Ve yönü yanlışta olsa Yinede namazın olur. Doğru yönü bulduktan sonra o yönde devam edersin kılmaya.

 4. serseri1asik
  Üye
  Elhamdulillah

  sağolun ALLAH razı olsun verdiğiniz bilgiler aydınlatıcı oldu ALLAHA emanet olun.

+ Yorum Gönder