+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İsrail kelimesinin anlamı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  israil kelimesinin anlamı

  Reklam  israil kelimesinin anlamı isimli yazı www.Mumsema.comisrail kelimesinin anlamı
  isaril hz yakubun lakabı olup, israil oğullarının atası sayılır. hz yakubun 12 oğlu israil oğullarının 12 kolunun başlangıcıdır. hz yakubun soyu olduğuna göre soyuna israil oğulları denmesi de normaldir. kendisi peygamber ve sadık bir kul olduğu halde çocukları yoldan spamış kimseler olabilirler. bununla ilgili hz adem ve hz nuh olmak üzere çok sayıda örnek vardır. burada lanetlenen ve yaptıkları eleştirilen bi zatihi hz yakup değil oğullarıdır. yani kuranı kerimde olduğu gibi israil oğullarının yanlışlarından ve yaptığı işlerden bahsedilebilir. hz yakup kasdedilerek israil kelimesi üzerinde olumsuz bir şey söylemek uygun olmaz. ancak kasdedilen israil devleti ise tabi ki olumsuz şeyler sonuna kadar söylenebilir. günümüzde muhammed isminde çok sayıda insan vardır. bunlar kötü bir iş yapsa da bu kasıtla muhammed kötüdür, kötü bir iş yapmıştır dense sorun olmayacağı gibi.

 2. Misafir

  Cevap: İsrail kelimesinin anlamı?


  Reklam


  İsrail kelimesi anlamını açıklamış yazar,oh ne güzel, Tanahtan aldığı konu ile Açıklama yaparak kime hizmet bu

 3. Misafir
  Yakup aleyhisselam haşa tanrıyla değil cebrail aleyhisselam la güreş tutmuştur ve o olaydan sonra İsrail ismi verilmiştir.

 4. Misafir
  Allahla güreş edip onu yenen anlamına gelir ibranice

 5. Misafir
  sayın sofi ezel madem bilmedin bir şey hakkında boş yere konuşma.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
israil ne demek,  israil anlamı,  israil kelime anlamı,  israil kelimesinin anlamı,  israilin anlamı,  israil anlamı nedir,  ısrail ne demek