+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dayanamıyorum intihar edeceğim ama ... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. superstiker
  Üye
  Reklam

  Dayanamıyorum intihar edeceğim ama ...

  Reklam

  Dayanamıyorum intihar edeceğim ama ... Mumsema Bu hayatta mutlu olamam artık ben. işlediğim günahlar sebebiyle nefsim çok kötüleşti içimde kendi kendimle savaşır oldum hergün küfür şirk düşünceleri geliyor artık dayanamıyorum üzüntüden perişan oluyorum Cehennemi inkar vesveseleri bile geliyor ama ben inanıyorum Kuran haktır o en güzel kitaptır. ben kötü bir insan değilim bir anlık öfke ve nefsim beni bu hale getirdi keşke dünyalar kadar borcum olsaydı veya kanser falan olsaydımda bu günahlarım olmasaydı ölülere imenir oldum içim yanıyor büyük azap çekeceğim intihar edersem biliyorum ama dediğim gibi bu şekilde yaşamak çok zor. keşke daha iyi bir müslüman olabilseydim şimdi intihar edersem kesin cehennemdemiyim ? Ne kadar kalıyor bir müslüman cehennemde?

 2. Yetim
  Hadimul Müslimin

  Cevap: Dayanamıyorum intihar edeceğim ama ...


  Reklam


  Bu hayatta mutlu olamam artık ben. işlediğim günahlar sebebiyle nefsim çok kötüleşti içimde kendi kendimle savaşır oldum hergün küfür şirk düşünceleri geliyor artık dayanamıyorum üzüntüden perişan oluyorum Cehennemi inkar vesveseleri bile geliyor ama ben inanıyorum Kuran haktır o en güzel kitaptır. ben kötü bir insan değilim bir anlık öfke ve nefsim beni bu hale getirdi keşke dünyalar kadar borcum olsaydı veya kanser falan olsaydımda bu günahlarım olmasaydı ölülere imenir oldum içim yanıyor büyük azap çekeceğim intihar edersem biliyorum ama dediğim gibi bu şekilde yaşamak çok zor. keşke daha iyi bir müslüman olabilseydim şimdi intihar edersem kesin cehennemdemiyim ? Ne kadar kalıyor bir müslüman cehennemde?
  Kardeş şunu söyleyebilirim.İntihar eden kişi cezasını çekmek üzere cehenneme gider fakat cehennemde ne kadar azap görür onu bilemem.Ama yaptığı şu konuşmalar senin pişmanlığını ifade ediyor.
  1.Husus: hiçbir müslüman mükemmel değildir dolayısıyla her gün günah işlemeye meyilliyiz.Mükemmeliyet ise sadece Allah'a mahsustur.
  2.Husus: Eğer dünyada günah işleyen kimse kalmasaydı Allah tüm insanları helak eder yerine günah işleyen bir toplum yaratırdı.Bu ifaden şöyle bir anlam çıkarabiliriz.Her müslüman günah işler günah işleyenlerin en hayırlısı günahlarında dolayı Allah'a tövbe edenlerdir.

  Kardeş senin aklında olanlar tamamen şeytanın ve nefsin vesveseleridir.Şeytan ise insana daima zayıf noktasından yaklaşır ve onu yoldan çıkarmaya çalışır.Eğer sen intihar edersen bu işte galip gelecek olan şeytan olacaktır. Sonuçta dünyada ve ahirette acı çekenlerden olursun.Yok eğer mücadele eder şeytanın vesveselerine karşı Allah'tan yardım dilersen hem bu dünyada hem de ahirette kazanan sen olursun.
  Unutma intihar etmek sevdiklerini üzmek,bu dünya imtihanını kötü bir sonuçla bitirmek,ahirette de azaba düçar olmak ve en önemlisi şeytanın galib gelmesini sağlamaktır. Sakın bu yanlışa düşeyim deme..
  Allah kalbine hidayet tohumlarını eksin.Şeytanın ve nefsin vesveselerinden kurtulmanı nasip etsin.Selametle kal inşaallah...

 3. what
  Emekli
  Yepyeni bir sayfa açmayı denesen her şeyde başarılı olabilirsin.Geçmişi unut ve geleceğe bak.Allah a layık bir kul olmaya çalış.Rabbim bağışlamayı sever,senide affeder.Yeter ki pişmanlığını dile getirip af dile ve ibadet et.İntihar bir çıkış yolu olsa idi bu dünyada insan kalmazdı bunu unutma.

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Kardeş sana sadece bir ayetle cevap vericem inşallah. Gerisi sana kalmış.

  De ki: Ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayan, çok esirgeyendir. Zümer 53.


 5. superstiker
  Üye
  De ki: Ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayan, çok esirgeyendir. Zümer 53
  günahım çok fazla... Keşke benide bağışlasa, biliyorum Allahın merhameti daha fazla ama işlediğim günah öyle böyle bir günah değil.inşallah ecelim erkendir.ben böyle bir ömür yaşayamam ki

 6. ordeall
  Emekli
  yaptıgın nedir ama onu söylesen bi kardeşim Şirk ve kul hakkı haricinde bütün günahların affolacagını söylüyor yüce ALLAH

 7. Ercan
  Devamlı Üye
  Sizin günahınız ne kadar büyük olursa olsun, Allah'ın rahmetinden ve merhametinden daha büyük değildir. Bu halinizle şeytanı sevindirmeyin. Allah'a sığının. Dua edin, tevbe edin.


 8. emniciba
  Hep Üye
  Abıcım yasın bı haylı kemale ermıs bu vesveselere aldanma al bır elıne kran meal oku bak allah ne buyuruyor allah kullarını af etmek ıcın bahane arıyor sende bu nu elının tersıyle ıtme cabası ıcerısındesın allah herkese hıdayet etsın sonra ayağımızı kaydırmasın bızlere rahmetıyle muamele etsın

 9. tekturk
  Devamlı Üye
  Allah merhametini 100de birini tum insan ve yaratttiklarina dagitmis , bizdeki bu merhemete bak , ondan sonra Allahin merhametinden suphe duyma..

 10. superstiker
  Üye
  küfürlü vesvese geldiği anda öfkeliydim ağzımdan küfür çıktı ama Allahın adı çıkmadı ama ben bunu kaldıramıyorum işte günahım bu söylemek istemezdim peki bu günah affdilirmi?

 11. Şebir88
  Üye
  Kardeşim ben sana kendimi anlatim sen bi düşün bakalım.Ben hayatım boyunca hiçbir zaman Haşa Allah'ı inkar etmedim ve ondan ümidimi hiç kesmedim hep ibadet etmeye çalıştım fakat nefsime okadar yenildimki birgün kaç yıl alkol kullandım kaç yıl uyuşturucu küfür zina şeytan işini okadar güzel yaptıki ilk başta sana Allah'ı aklından çıkarttırıyor.sonra dünya sana okadar güzel geliyorki sanki sonsuza kadar burada kalacakmışız gibi ama RABBİM sevdiği kullarına yardım eder hidayete erdirirmiş ALLAH'ıma şükürler olsun bir tövbe ettim birdaha ne alkol ne uyuşturucu ne zina Rabbim göstermesin birdaha 5 vakit namaz kılıyorum şimdi benki artık uyuşturucu bağımlısı olmaya yaklaşmış biriydim her günümde kötülük akardı sanki vücudumdan şimdi çok şükür ALLAH'a o kadar huzurlu ve mutluyumki artık 1 vakit namaz kaçırsam oturup ağlıcam o duruma geldim.ALLAH büyük kardeşim sen inan hani insanın sağında şeytan solunda nefs önünde dünya arkasında kötü arkadaş yoldan çıkarmaya çalışırmışya senin hepsini silmen lazım kafandan namaz kıl ama yalnız değil elinden geldikçe camilere gitmeye çalış oradaki huzur inan dünyanın hiçbiryerinde yok zamanla sende anlıyacaksın sen böyle yaptıkça şeytanlar daha çok uğraşacak seninle baktılar sen Hak yoluna geliyosun nasıl yoldan çıkarırız hesapları yapacaklar o zaman deki Ya Rabbi : şeytanların vesveselerinden onların yanımda olmalarından sana sığınırım.Sen ALLAH'a sığın Vekil olarak ALLAH yeter

 12. karakaya_o
  Üye

  Reklam


  Kardeşim geçmişe bakma geleceğe bak. Şimdi kalk bi gusül abdesti al temiz temiz giyin bi rahatla sonra başla namaza sabah namazı kaçtı saat 9-10 gibi kılarsın yine. sonra nafile namaz kılarsın 2, 4 kafana göre. sonundada bi dua et yalvar yakar Allahım affet de içten söyle bunları ağla. zaten hayatımızda yeterince güldük eğlendik Allah bizden çok bişey istemiyor ama çok şey veriyor. neyse bir Fatiha oku seccadeyi kaldır çok rahatlıyosun bende günahkar bi kulum senin igibi çok sıkıntılıydım. bi gün buşekilde yaptım çok rahatladım ilk zamanlar namaz zor gelebilir alıştıktan sonra namazını güzelce kılıyorsun kalbin temizleniyor ve bu sıkıntıların ortadan kalkıyor dene bu söylediğimi mutlaka...

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
intihar edeceğim,  intihar edecegim,  intihar etmek istiyorum artik dayanamiyorum