+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Asli ihtiyaçlardan olan ev almak için konut kredisi almak ile ilgili fetva varmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. islamyolu
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Asli ihtiyaçlardan olan ev almak için konut kredisi almak ile ilgili fetva varmı?

  Reklam  Cevap: Asli ihtiyaçlardan olan ev almak için konut kredisi almak ile ilgili fetva varmı? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Asli ihtiyaçlardan olan ev almak için konut kredisi almak ile ilgili fetva varmı?
  şaşırdım ya. birinci ev almak için bankadan kredi çekmeye caiz diyorlar , ikinci evi alırken caiz olmuyor ve birde başka niyetle çekersende caiz değil diyorlar. çok ilginç. bankaları zengin edecegiz. Zaten Kredi olmadan kimse ev sahibi olamaz ki. buda bankalar için büyük koz. ben bu fetvayı kesinlikle kabul edemem. faiz bu ya. faize nasıl caiz derler çözemedim.

 2. kadirnrwm
  Emekli

  Cevap: Asli ihtiyaçlardan olan ev almak için konut kredisi almak ile ilgili fetva varmı?


  Reklam


  Selamün aleyküm,
  ne varsa fakirde fukarada var bu güzel düsünceler bu harammi günahmi diye.Benim yasim 40 ve 35 senedir almanyada yasiyorum.Inanin parasi olan daha cok olsun diyen benim tanidigim insanlar catur catur faizde yiyor faizle parada veriyor.Ben yazdigim gibi fakiri gözeten koruyan yardimci olan ne bu almanyada gördüm ne türkiyede.Kefenin cebi yok herkes bunun farkinda ama insan gibisi bos ver diyor bu dünyada yaslanana kadar yapalidim ilerde hacca gideriz af olur düsüncesi var.Ama kimse bilmezki 1 saniye sonra ben yasayacagimmi.Inanin gördükce insanliktan soguyorum.Rabbime her aksam dua ederim rabbim ben senden baskasinin eline düsürme diye.Nedendir böyle insan gibisi para sahibi oldukca daha cok azar daha cok para ister.Düsenin neden dostu olmaz.Ne Güzel Kurani Kerimde Ayetler vardir neden okuruzda uygulamayiz Niye?
  Ne Vehbi Koc Ne Sakip Sabanci Nede Kanuni Sultan Sülayman Götrüdü Hazinelerini ölürken.Niye ibret almayiz be kardesim.Inanin kendim cok dürüst bir insanim demem orasini Allahü Teala bilir , ama ben bir garip yada bir fakir görsem elimden gelen yardimi yapmaya kalkarim bu yüzdende iki yakam bir araya gelmez.35 Senedir Almanyadayim böyle fazla iyi yürükle acima duygusu olmaktan ne benim babamin parasi oldu ne benim.Ama en cok üzüntüm param olmus olmamis degil üzüntüm düstügünde yardim ettigimiz insanlarin isleri düzeldiginde bizi tanimamasi olmustur.Ama bunlarida normal görüyorum insan gibisi kendini yaradan rabbine sükür bile etmekten cekinir nankör gelirse Allahin yarattigi baska kula neden tesekkür etsin dimi.Bu site MUMSEMA cok güzel aydinlatici site ama giripte o güzeliklerden bir seyler kapamassak neye yarar.Sadece okumak degil okudugumuz güzeliklerden bir seyler kapmak daha güzel olmazmi.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  islamyolu kardeşim,bende ilk okuduğumda şaşırmıştım.ama diyanetteki profesörler ictihad yapıp hüküm verebiliyorlar.çok büyük cesaret doğrusu bu fetvayı verebilmek.bende diyanetin bu fetvasını kabul etmiyorum.sadece diyanetin böyle bir fetvası olduğunu belirtmek istedim

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
kredi ile ev almak caiz mi diyanet,  konut kredisi caiz mi diyanet,  ev kredisi caiz mi diyanet,  krediyle ev almak caiz mi diyanet,  diyanetin konut kredisi hakkında fetvası,  kredi ile ev almak caiz mi diyanet işleri,  kredi çekmek haram mı diyanet