+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Fatihadan sonra Amin demek.. Tek başına namaz kılarken Fatihadan sonra amin denmesinin bi mahsuru var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Aykut DÖNMEZ
  Üye
  Reklam

  Fatihadan sonra Amin demek.. Tek başına namaz kılarken Fatihadan sonra amin denmesinin bi mahsuru var mıdır?

  Reklam

  Fatihadan sonra Amin demek.. Tek başına namaz kılarken Fatihadan sonra amin denmesinin bi mahsuru var mıdır? Mumsema Tek başına namaz kılarken Fatihadan sonra amin denmesinin bi mahsuru var mıdır?

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Fatihadan sonra Amin demek


  Reklam


  Tek başına namaz kılarken Fatihadan sonra amin denmesinin bi mahsuru var mıdır?
  Bir sakıncası yoktur kardeş...

 3. Yetim
  Hadimul Müslimin
  Tek başına namaz kılarken Fatihadan sonra amin denmesinin bi mahsuru var mıdır?

  Hz. Peygamber (s.a.s.), namaz'da Fatiha Suresi'nin okunması bittikten sonra "âmin" denmesini özellikle emretmiştir.

  Şöyle ki: "İmam, Fatiha'yı tamamlayıp âmin dedikten sonra siz de ."âmin" deyiniz. Kimin bu sırada "âmin" demesi meleklerin o anda "âmin" deyişi ile aynı ana rastlarsa geçmiş günahları affolunur. " (Müslim, K. Salat, 72; Ebû Dâvud, Salat, 167-168; Tirmizî, Mevâkîttü's-Salat, 116).

  Bu hadislere göre namaz'da Fatiha'dan sonra "âmin" demek sünnettir. İmam-ı A'zam'a göre "âmin" gerek imam ve gerekse cemaat tarafından hafiyyen (sessizce); imam-ı Şâfiî ve Ahmed b. Hanbel'e göre açık ve imamla birlikte söylenmesi sünnettir. (Sünen-i Ebû Dâvud Tercüme ve Şerhi, İstanbul 1988, III, 470-474).

  Ahmed AĞIRAKÇA

 4. Misafir
  Allah razı olsun tüm namaz ve dualarınız kabul olsun inşallah

 5. prokado
  Devamlı Üye
  Ferdi namazda amin demek sünnetmidir

 6. arifselim
  Yönetici
  Ferdi olsun cemaatle kılınan namazlar olsun hepsinde amin demek sünnettir. Bu sünnette sadece sesli veya sessiz olması hakkında ihtilaf edilmiştir.

+ Yorum Gönder
namazda fatihadan sonra amin denir mi,  namazda fatihadan sonra amin denirmi,  namaz kılarken fatihadan sonra amin denirmi,  namazda fatihadan sonra amin demek,  namaz kılarken fatihadan sonra amin denir mi,  tek başına namaz kılarken fatihadan sonra amin denirmi,  namazda fatihadan sonra amin