+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şu durumlar gusüle engel mi acil bakar mısınız ? Resim bile koydum rahatlamak için Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Şu durumlar gusüle engel mi acil bakar mısınız ? Resim bile koydum rahatlamak için

  Reklam

  Şu durumlar gusüle engel mi acil bakar mısınız ? Resim bile koydum rahatlamak için Mumsema İki dişimin arasında bir siyahlık vardı biraz iğne ile oynadım çıkmadı her neyse o. Çürük mü anlamadım. Şu an bu vaziyette gusüle engel mi böyle ufak tefek şeyler ?

 2. tekturk
  Devamlı Üye

  Cevap: Şu durumlar gusüle engel mi acil bakar mısınız ? Resim bile koydum rahatlamak için


  Reklam


  Gusle engel degil ama senin igne ile ugrasman yanlis , bunun bir hekimine goruneceksin , belki curukdur yada intihap vardir..sen o dedigin gibi yaparsan sadece azdirirsin , gecmis olsun

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  Doktora gitmemeyi düşünüyorum o kadar büyük bir şey değil de. Gusülde iğne noktası olayı var ya o yüzden ben strese düştüm. Böyle ufak tefek şeyler gusüle engel olmaz diyorsunuz. İĞNE NOKTASI KADAR YEMEK ARTIĞI GİRSE ORAYA ENGEL OLUR MU ?

 4. discrete09
  Üye
  benimde dişlerimin arası ayrık arkalarda biraz çürükler var yani bizim istem dışı sorunlarımız yüzünden gusül bozulurmu ? yada klabul olmazmı

 5. Abdullatif
  seyyah
  Diş aralarında kalan yemek artıkları ile ilgili bir soru ve verilen cevap:

  Gusül abdestinde diş fırçalamazsak andestimiz olmaz mı?  Gusül abdestinde diş fırçalamak şart değildir. Ancak dişin arasında kalan nohut büyüklüğündeki sert yemek parçacıkları suyun dişlere değmesine mani olacaksa bu manileri giderdikten sonra abdest almak gerekir. Böyle bir mani yoksa dişleri su ile çalkalamamız yeterlidir.
  SİE

 6. ziya3400
  Devamlı Üye
  Abdullatif bey NOHUT büyüklüğü biraz abartılmamış mı dimi. Sakat gelmeyelim bazıları diyor küçücük ekmek kalırsa ağzında dişinde sıkışırsa gusüle engel değil nasıl oluyor bu o zaman. Madem nohut büyüklüğünden küçükler zarar vermiyor gusüle . KAFAM FENA KARIŞIK. Zaten dişime bişe yapamam olan o da bu konu kafama takıldı


  bakınız şu bilgi benim kafamı çok karıştırdı : Şüpheye düştüm nohuttan küçüğü bırakın biraz ufak olsa dahil engel diyor
  Dişlerin arasında, diş kovuğunda katılaşmış yemek artığı bulunursa gusül sahih olmaz. (Kadıhan)

 7. discrete09
  Üye
  ağızda her yere gidip gitmediğini nereden bileceğiz ? bu konu hakkında net açıklama yokmu

 8. ser-a
  Üye
  Kardeş iğne ucu kadar denilmesinin sebebi,vücudunun her tarafının suyla temas etmesidir.Ama burada her şeyden önce yıkanmaya bu şekilde bir niyetle başlanmalıdır.Niyetin güzel ve doğru olursa amelin de güzel olur.Bu yüzden bunu başarmak için elinden geleni yaptığına inanıyor ve vicdanen rahatlayabiliyorsan rsıkıntı kalmaz.Allah insana güç yetiremeyeceği bir yükle mükellef kılmamıştır.Yani iğnenin ucu kadar yer araştırması yerine,iğne ucu kadar yer kalmasına sebep olacak engelleri yok edersek,zaten araştırma ve evhama gerek kalmadan guslün farzını yerine getirmiş olursun.Allahın Rahmet ve Bereketi herkesin üzerine olsun.

+ Yorum Gönder