+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İdrar ve namaz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. what
  Emekli
  Reklam

  İdrar ve namaz

  Reklam

  İdrar ve namaz Mumsema Selamün aleyküm kardeşler,ben arkadaşımın tavsiyesiyle sizlere mümkünse bir soru sormak istiyorum.Hastanede çalışıp tahlil sonuçlarına bakıyorum,sorunum sonuçlara bakmak için aldığım idrar kutuları hemen hemen hergün muhakak üstüme dökülüyor veya sıçrıyor.Bu yüzden malesef bir vakit namazı hergün kazaya bırakıyorum.Eve geldiğimde banyo yapıp o namazın kazasını kılıyorum.İşim yüzünden hergün hergün banyo yapıp üstümü değiştirmem beni çok sıkıyor ve işimden de namazdan da soğuyorum.İstemeye istemeye işe gidiyor geldiğimde de iki saat banyodan sonra namaz kılıyorum.İş yerindeki dostlarımdan olmasa işi bırakmayı bile düşünüyorum fakat kankilerimden ayrılmak istemiyorum.Mümkünse namazı bıraksam olur mu?Daha sonra namzımın kazalarını yaparım.Keşke bende arkadaşımın mesleğinde olsaydım anestezi,hem temiz iş hemde çoğu zaman boştalar ve internette takılıyorlar.Söylesemmi bilmiyorum ama arkadaşım ameliyat olmadığı zamanlar çoğu zaman boş olduğu halde namaz kılmıyor,ben ise bu yoğunluğun içinde üstelik üstüm hep haram haldeyken temiz şekilde namaz kılmaya çalışıyorum.Bana çok kızacak ama bu what isimli üyenize fırça çekinde oda namaz kılsın,o kılmadımı bende kılmak istemiyorum.İtiraf ediyorum işte

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: idrar ve namaz


  Reklam


  Mümkünse namazı bıraksam olur mu
  Kardeşim kusura bakma ama namazını bizim için kılmıyorsun...
  Ayrıca iş yerine temiz bir elbise götür namazını onunla kıl.
  İş elbisen başka olsun namaz kıldığın elbise başka olsun...
  Ayrıca idrar tahlileri kapalı kutunun içine konuyor senin üzerine nasıl sıçrıyor onu anlamıyorum...
  Sen dikkat edersen emin ol sıçramaz...
  Ayrıca cehennem ateşine dayanacak gücün varsa namazı bırakmak istiyorsan bırakabilirsin...
  Bunlar bahane...

  Söylesemmi bilmiyorum ama arkadaşım ameliyat olmadığı zamanlar çoğu zaman boş olduğu halde namaz kılmıyor,ben ise bu yoğunluğun içinde üstelik üstüm hep haram haldeyken temiz şekilde namaz kılmaya çalışıyorum
  Zorluklara göğüs gerirsen mükafatın Allah katında o kadar çok olur....


 3. what
  Emekli
  Hastane gibi bir yerde elbise değiştirecek yer bulmak mümkün değil,heryer hasta ve personellerle dolu.Ayrıca arkadaş çok titiz biri olduğundan çok dikkat ediyor,bu yüzden iyice temizlenip kendinden emin olana kadar namaz kılmıyor.Ha bide malesef ama bizim bulunduğumuz hastanedeki kutuların ağzı kapalı değil,kapalı kutuya nasıl idrar bırakılacak ki.Sadece ağzını peçeteyle örtüp veriyorlar.Yani arkadaşımın sürekli üstünü kirletmesi gayet doğal,aslında kendisi birazda fazla titiz olduğundan kirlenmese bile içi rahat etmiyor.Cevabınız arkadaşım için tatmin edici olmamış fakat yinede Allah razı olsun.

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Namazı terketmek büyük günahlardandır kardeşim. Namazı bırakma. Ama şunu da unutma ki namazı bilerek kazaya bırakmak ta haramdır.

 5. peugeot_bor
  Devamlı Üye
  Ailene namazı emret; kendin de ona sabırla devam et. Senden rızık istemiyoruz; (aksine) biz seni rızıklandırıyoruz. Güzel sonuç, takvâ iledir. Taha süresi 132.

  Namazı bırakmak ve bilerek kazaya bırakmak büyük günahtır. Nefsine yenilme.

+ Yorum Gönder