+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusul Abdesti aldıktan sonra yellenmek abdesti bozarmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir
  Reklam

  Yorum: Gusul Abdesti aldıktan sonra yellenmek abdesti bozarmı?

  Reklam  Yorum: Gusul Abdesti aldıktan sonra yellenmek abdesti bozarmı? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Gusul Abdesti aldıktan sonra yellenmek abdesti bozarmı?
  merhaba gusül abdesti aldıktan sonra ben uzun süre abdestin bozulmaması için çaba gösteriyorum sanıyorum ki uzun süre abdestim bozulmadan durunca daha iyi olacak diye hissiyata kapılıyorum yani tuvalet ihtiyacım oluyor kendi kafama belli bir süre belirliyorum 1saat 15 dakika gibi bu süre doluncaya kadar tuvalete gitmiyorum yellenmek idrar yapmak gibi bunları yapmıyorum kendimi kasıyorum örnek veriyorum gusül aldıktan 10 dakika sonra yellenmek yada idrar yapmamın herhangi bir sakıncası yok değil mi yani uzun süre abdestim bozulmasın diye kendimi kasmama gerek yok değil mi

 2. 14
  klav
  Özel Üye

  Yorum: Gusul Abdesti aldıktan sonra yellenmek abdesti bozarmı?


  Reklam


  Kendini tutmamalısın. Tuvalet ihtiyacın 1 dakika sonrada gelse yapmalısın. Sıkışık halde ibadet yapmak zaten uygun değil ve sağlığına da zarar verebilir.

 3. 15
  Misafir
  ben gusül abdesti almistim sonra yellendim bozulurmu ve kuran okuyabilirmiyim cevaplarsaniz sevinirim

 4. 16
  emre
  Devamlı Üye
  Yellenmek gusül abdestini bozmaz. Gusül abdestini cinsel ilişki ve meninin akması bozar. Bunun dışında guslü bir şey bozmaz. Yellenmek namaz abdestini bozar. NAmaz abdesti olmadan da Kuran okunmaz. Yani normal abdest alman gerekir.

 5. 17
  Misafir
  hocam ben gusul abdesini ilk önce saçımı dişlerimi firmaladim mahrem yerimi temizledim snra iyici yikandiktan snra ağzı.burnumu. omuzlarımi.ayaklarımı. iyice. 3.defa. yikadim. makbulmudur.tesekurler

 6. 18
  arifselim
  Yönetici
  Evet kardeşim bu şekilde alınan bir gusül abdesti geçerlidir. Her müslümanın elinin altında mutlaka bir İslam ilmihali olmalıdır ve her türlü zaruri bilgilerini öğrenmeli ve ordan okumalıdır.

 7. 19
  Misafir
  Güsülü aldım ,üstümü giyinirken yelendim güslümü bozarmı yksa normal abdestimi bozar.

  S. A merekettiğim bir soru var yardımcı olursanız sevinirim gusul abdesti alırken yeni gusukun ortalarında daha bitmeden gaz cıksa gusul bozulrmu basa almak mı gerekir gusul abdestini

 8. 20
  afsarbeyi
  Üye
  A.selam. Kardeşim biraz okumayı öğrenin. yukarıda onca cevap var. BOZMAZZZZZZZZ diye bağırıp duruyorlar.

 9. 21
  Misafir
  Selamun aleykum bi sorum olucakdi gusul abdesti aldikdan sonra gusul abdestinin kabul olmasi icin namaz kilmak gerekirmi yada gusulden sonra ne yapilmali.

 10. 22
  imam
  Üye
  gusul abdestinin kabul olmasi icin namaz kilmak gerekirmi y
  Gusülden sonra kabul olması için kılınacak bir namaz yoktur ama her abdest ve gusülden sonra dileyen iki rekat abdest sünneti kılar.

 11. 23
  Misafir
  hocam iyi günler ben dört ayda 120.000 kere lailahiillallah 120.000 kere keşimeyi tevhit 900 kere Fatiha 900 kere ihlas 600 kere süphaneke 600 kere Kevser 600 kere amentü dualarını okudum sevaba girdimi cevaplarmışsınız Gökhan tekçe

 12. 24
  imam
  Üye

  Reklam


  dualarını okudum sevaba girdimi
  Allah için okuduysan elbette sevaba gitdin lakin sen okuduğun sürelerin tefsirini de oku daha çok sevaba girersin

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

gusül abdesti aldıktan sonra yellenmek

gusül abdesti aldıktan sonra osurmak

gusül abdesti aldıktan sonra gaz çıkarmak

gusülden sonra yellenmek

gusulden sonra osurmakyellenmek gusül abdestini bozar mıgusül abdestinden sonra yellenmek