+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusul Abdesti aldıktan sonra yellenmek abdesti bozarmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Gusul Abdesti aldıktan sonra yellenmek abdesti bozarmı?

  Reklam  Yorum: Gusul Abdesti aldıktan sonra yellenmek abdesti bozarmı? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Gusul Abdesti aldıktan sonra yellenmek abdesti bozarmı?
  merhaba gusül abdesti aldıktan sonra ben uzun süre abdestin bozulmaması için çaba gösteriyorum sanıyorum ki uzun süre abdestim bozulmadan durunca daha iyi olacak diye hissiyata kapılıyorum yani tuvalet ihtiyacım oluyor kendi kafama belli bir süre belirliyorum 1saat 15 dakika gibi bu süre doluncaya kadar tuvalete gitmiyorum yellenmek idrar yapmak gibi bunları yapmıyorum kendimi kasıyorum örnek veriyorum gusül aldıktan 10 dakika sonra yellenmek yada idrar yapmamın herhangi bir sakıncası yok değil mi yani uzun süre abdestim bozulmasın diye kendimi kasmama gerek yok değil mi

 2. klav
  Özel Üye

  Yorum: Gusul Abdesti aldıktan sonra yellenmek abdesti bozarmı?


  Reklam


  Kendini tutmamalısın. Tuvalet ihtiyacın 1 dakika sonrada gelse yapmalısın. Sıkışık halde ibadet yapmak zaten uygun değil ve sağlığına da zarar verebilir.

 3. Misafir
  ben gusül abdesti almistim sonra yellendim bozulurmu ve kuran okuyabilirmiyim cevaplarsaniz sevinirim

 4. emre
  Devamlı Üye
  Yellenmek gusül abdestini bozmaz. Gusül abdestini cinsel ilişki ve meninin akması bozar. Bunun dışında guslü bir şey bozmaz. Yellenmek namaz abdestini bozar. NAmaz abdesti olmadan da Kuran okunmaz. Yani normal abdest alman gerekir.

 5. Misafir
  hocam ben gusul abdesini ilk önce saçımı dişlerimi firmaladim mahrem yerimi temizledim snra iyici yikandiktan snra ağzı.burnumu. omuzlarımi.ayaklarımı. iyice. 3.defa. yikadim. makbulmudur.tesekurler

 6. arifselim
  Yönetici
  Evet kardeşim bu şekilde alınan bir gusül abdesti geçerlidir. Her müslümanın elinin altında mutlaka bir İslam ilmihali olmalıdır ve her türlü zaruri bilgilerini öğrenmeli ve ordan okumalıdır.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
gusül abdesti aldıktan sonra yellenmek,  gusül abdesti aldıktan sonra osurmak,  gusül abdesti aldıktan sonra gaz çıkarmak,  gusulden sonra osurmak,  gusülden sonra yellenmek,  yellenmek gusül abdestini bozar mı,  gusül abdestinden sonra yellenmek