+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Meninin ardından küçük tuvaletimizi yapmanın ölçütü nedir, gusüle engel olmaması için ne kadar yapılmalı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Meninin ardından küçük tuvaletimizi yapmanın ölçütü nedir, gusüle engel olmaması için ne kadar yapılmalı ?

  Reklam

  Meninin ardından küçük tuvaletimizi yapmanın ölçütü nedir, gusüle engel olmaması için ne kadar yapılmalı ? Mumsema Meninin ardından küçük tuvaletimizi yapmanın ölçütü nedir, gusüle engel olmaması için ne kadar yapılmalı ?

  Arkadaşlar ben bir kere küçük abdestimi yapınca olmamış hissediyorum. İlla 2 kere uzunca küçük abdestimi yapma gereksinimi hissediyorum. Böyle olunca da en aşağı yarım saat tuvaletimin gelmesini bekliyorum. Ne yapmam lazım ? 1 Kere küçük tuvaletimizi yapmak yeterli mi ?

  Son abdestimi almadan önce 1 kere küçük tuvaletimi yaptım yaklaşık 2-3 sn süren sonra onun haricinde zorlamayla 2 kere de çok kısa su döktüm. Meni vücuttan atılmış mıdır ?


 2. ziya3400
  Devamlı Üye

  Cevap: Meninin ardından küçük tuvaletimizi yapmanın ölçütü nedir, gusüle engel olmaması için ne kadar yapılmalı ?


  Reklam


  Flood yaptım özür dilerim.

  _______________________________

  Şu bilgi doğru mu ? Buna güvenebilir miyiz ? Bilgilendirebilir misiniz ?

  Guslün sahih olabilmesi için, kadınlarda hayız ve nifas kanının tamamen durmasını; erkeklerde ise, kendilerinden gelen meninin arkasının kesilmesini beklemek şarttır.
  Erkeğin, kendinden gelen meninin kesilmesini te'min için inzalden, yani, meninin akmasından sonra, ya uyuması veya bir müddet yürüyüp gezinmesi veyahut da birkaç damla da olsa idrar çıkarması gerekir. Bu hususlardan birine riayet ederek gusleden kimseden, yıkandıktan sonra meni gelse bile, bu meni guslü bozmaz. Yeniden yıkanmayı gerektirmez.

  Birkaç damla idrar yetiyor diyor doğru mu ? Ben saatlerce boşuna uğraştım eğer doğruysa..

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  Arkadaşlar flood yapmayım diyorum ama konu bir arkadaşın ardaarda açtığı konular sayesinde yok oldu. Kimse görmedi. Üstteki yazdıklarıma bakar mısınız

 4. emniciba
  Hep Üye
  kardesım bır kdac damla yaptıysan zaten ondan sonra gelen menı de senı cunup yapmaz cunku sehvetle yerınden ayrılmıyo ayrılan sehvet menının kalıntısı olduğu ıcın

 5. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Meni geldikten sonra, idrar yapmadan gusül abdesti alınmış olsa ve bu meninin kalıntısı tekrar geri gelmiş olsa gusül abdestini yeniden alması gerekmektedir.

 6. Misafir
  Ben idrarımı yapmadım ama 25 30 dakika bekledim sonra idrar kanalını temizleyip gusul aldım tekrar gusul gerekirmi yani

 7. arifselim
  Yönetici
  Bu süre yeterli bir süredir artık tekrar gusül almana gerek yoktur. Esas olan şey meninin kesilmiş olmasıdır zaten. Eğer bu olmuşsa yeterli olur.

+ Yorum Gönder