+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allafaa inanan, Hz. Muhammede inanmayan kişinin durumu nasıldır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. vuslat2121
  Üye
  Reklam

  Allafaa inanan, Hz. Muhammede inanmayan kişinin durumu nasıldır?

  Reklam

  Allafaa inanan, Hz. Muhammede inanmayan kişinin durumu nasıldır? Mumsema ALLAH a inanan, Hz.muhammed(s.a.v) e inanmayan kişinin durumu nasıldır? örnek olarak hristiyanların ALLAH a inanması,peygamberimize inanmaması.bu durum kur'an da nasıl cevaplandırılıyor.? hristiyanlar cennete girecekler mi yoksa ebedi olarak cehennemde kalacaklar mı?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: ALLAH a inanan, Hz. Muhammed (sav) e inanmayan kişinin durumu nasıldır?


  Reklam


  ALLAH a inanan, Hz.muhammed(s.a.v) e inanmayan kişinin durumu nasıldır? örnek olarak hristiyanların ALLAH a inanması,peygamberimize inanmaması.bu durum kur'an da nasıl cevaplandırılıyor.? hristiyanlar cennete girecekler mi yoksa ebedi olarak cehennemde kalacaklar mı?
  Allah'a, Rasulune ve Rasulu aracılığıyla gönderilen hükümlere inanmayan ebedi cehennemdedir.

  Ehl-i kitap ve müşriklerden olan inkârcılar, içinde ebedî olarak kalacakları cehennem ateşindedirler. İşte halkın en şerlileri onlardır. (Beyyine süresi 6. ayet)

  TIKLA: Sadece Allah’a inanıp da, diğer iman esaslarına -mesela peygambere- inanmayan mü’min sayılır mı?

 3. ammar murat
  Devamlı Üye
  آمَن-َ الرِّسُول-ُ بما اُنْزل-َ الَيْه- من-ْ رَبَّه- وَ الْمُوْمنُون-َ كُل-ٌّ آمَن-َ باللّه- وَ مَلائكَته- وَ كُتُبه- وَ رُسُله- لا نُفَرَّق-ُ بَيْن-َ اَحَدٍ من-ْ رُسُله-...)
  وَ الِّذين-َ يُوْمنُون-َ بما اُنْزل-َ الَيْك-َ وَ ما اُنْزل-َ من-ْ قَبْلك-َ وَ بالاْخرَة هُم-ْ يُوقنُون-َ
  bu arada,allah'a inanan ama peygambere inanmayan allah'a varan yolları tanıyamaz.halbuki, şeriet allah'a varmanın kanunudur ve bu yolun kanunlarına ilmi olan ,allah'ın peygamberi,resülüdür işte.
  islam , son dindir,daha mükemmeldir. muhammed(sav) ise son resüldür.ona inanan allah'ın yolunda tehlikeye düşmez,sapmaz, tam allah'a varir.muhammede inanmayan müslüman (allah islami yolcusu) değildir. kitaba,kibleye,dine ve hangi ilahi kurallara uymamakta , başka dinde ise o başkadır , ama maalesef mükemmel dine sahip olamaz,allah'a yaklaşmağa çok çaba sarf eder , doğru yaklaşamaz.
  ne firavunlar müsaya kıskandılar,dine uymadılar , allah'a inandikları halde bile azaba mahküm oldular.
  و من الله توفیق


+ Yorum Gönder
allaha inanip peygambere inanmamak,  allaha inanıp peygambere inanmayanlar,  allaha inanıp dine inanmayanlar,  peygambere inanmamak,  allaha inanmak,  peygambere inanmayan,  peygambere inanmayanlar