+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İnternet oyun/mp3/film v.b seylerı ındırmek kul hakkımı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emniciba
  Hep Üye
  Reklam

  İnternet oyun/mp3/film v.b seylerı ındırmek kul hakkımı ?

  Reklam

  İnternet oyun/mp3/film v.b seylerı ındırmek kul hakkımı ? Mumsema Internet ten tıkla ındır yapmak caiz mi ?
  Zaten oyunları yabancılar yapıyor dıye ındırsek caız mı ?

 2. senayusa
  "ipek ve bocek"

  Cevap: Internet oyun/mp3/film v.b seylerı ındırmek kul hakkımı ?


  Reklam


  Zannetmiyorum...

 3. Hiss1
  Devamlı Üye
  İndirmek haram değildir. Ancak ticaret kasıtlı olursa haram olur biye biliyorum.

 4. hayko12345
  Üye
  Ben bazı dosya paylaşım sitelerini kırıyorum (hotfile,wuploadvs..) ve bu siteleri kullanarak 100 lerce oyun indirdim ama o oyunları satın almaya kalksam 2.000 tl civarı tutar acaba günahmıdır?

 5. Hiss1
  Devamlı Üye
  Kardeş indirmek yasalara aykırı olduğundan elbette uygun bir şey değil. Ancak günah da değil. Ha hack türü şeylerden söz ediyorsan, orasını bilemem. İndirmek günah değil dedim ama sen indirip onun ticaretini yaparsan günahtır.(Kesin bir şey demeyim google a sor.) Ayrıca şahsi tavsiyem, torrent programlarını kullan. Bir haftada indireceğin oyunu bir günde indirirsin. Utorrent'i öneririm.

 6. ikindi
  Devamlı Üye
  yanlis anlasilmasin ama ben film indirdigimde ellin yahudisine yada amerikalisina para vericeme indiririm cünkü onlar zaten 100milyonlari ceblerine dolduruyor.

 7. Mehmet5
  ☪ ☪ ☪ (müslüman) ☪ ☪ ☪
  İndirdiğin içeriği biri emek vererek yapıyor ve sen onu hiçbir karşılık olmadan kullanıyorsun. İçeriği indirmek ile bir dükkana girip kutusuyla birlikte çalmak arasında fark yoktur. Yani bu caiz olmaz. Bir haramın yaygın bulunması veya bir günahın yaygın işlenmesi hükmünü değiştireceği anlamına gelmez. Yasal olarakta mantıklı bir seçenek değil.

 8. islamyolu
  Emekli
  yanlis anlasilmasin ama ben film indirdigimde ellin yahudisine yada amerikalisina para vericeme indiririm cünkü onlar zaten 100milyonlari ceblerine dolduruyor.
  kardeş onların kul hakkı daha zor biliyormusun. Hadi müslümanla Ahirette hesaplaşıyorsun. yahudiler hıristiyanlar Cehenneme gidecek onlarla nasıl Hesaplaşacan. Sevapta veremezsin. Bu durum daha vahim..

  internetten birşeyler indirme durumuna gelirsek. bunun cevabını veremem. Tahmin yürütsem sonucu çıkar belki. Ama benim sözlerimde senet değil. Bir hocanın sözleri Fıkıh ilminden iyi anlayan bir hoca ancak bunu çözebilir. Bende indirme işlemleri çok yaptım. Allah affetsin. Karşı taraf helal derse ürününe , dosyasına vs sorun yok indirebilirsin bu kesinde. diğer türlüsü dediğim gibi Fıkıh a girer. şüphelerden kaçmak takvadandır.

 9. emniciba
  Hep Üye
  bu konu hakkında kesın bılgısı olan varmı ?

 10. Misafir
  Valla bence kul hakkı çünkü adamlar para kazanmak için yapıyorlar biz onların emeklerine haksızlık ediyoruz.Bedavaya oyun,film,mp3 vs alıyoruz

+ Yorum Gönder
cebte kulup izle