+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah yaratması ve Şeytandan kalbe gelen vesvese hakkında soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. semaver
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Allah yaratması ve Şeytandan kalbe gelen vesvese hakkında soru

  Reklam  Cevap: Allah yaratması ve Şeytandan kalbe gelen vesvese hakkında soru isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Allah yaratması ve Şeytandan kalbe gelen vesvese hakkında soru
  Allah'ı bir bilmek delilikse dünyanın üçte biri deli demek ki
  Tut ki dediğin gibi hepimiz deliyiz Yırttık o zaman Çünkü deliler sorumlu değildir, hesaba da çekilmezler
  :D :D :D hay allah hayrını versin ercan bende bu şüpheyle muzdarip oldum ya namaz kılarkende devamlı aklımdan gitmiyor ya deliliginden dogru sanıyorsan beynin yanılıyorsa fln beynimi kemiriyor

 2. semaver
  Emekli

  Cevap: Allah yaratması ve Şeytandan kalbe gelen vesvese hakkında soru


  Reklam


  arkadaşlar yakında dışarda yarı insan yarı şeytan benzeri mahluklar görürseniz şaşırmayın uyuz oldum ben bi şey yapıcam sonunda bu şeytana ya vesvese bi insandan hiç mi gitmez anlamıyorum ki

 3. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Şeytanın vesveselerini iyi bilmen ve Allah'ın ayetlerinden gafil kalmamakla bu şüphelerden kurtululabilirsin.
  Seni yoktan var eden Allah ne için var etti neden ölüm var bunların bütün cevabını alırsın. Bunu ögrendiğin zaman fani olan bu hayatı ve bizi bekleyen ebedi hayatı daha iyi anlarsın Kardeşim.

  Allah Kuran'da şöyle buyurur

  Bilin ki, dünya hayatı ancak bir oyun, '(eğlence türünden) tutkulu bir oyalama', bir süs, kendi aranızda bir övünme (süresi ve konusu), mal ve çocuklarda bir 'çoğalma-tutkusu'dur. Bir yağmur örneği gibi; onun bitirdiği ekin ekicilerin (veya kafirlerin) hoşuna gitmiştir, sonra kuruyuverir, bir de bakarsın ki sapsarı kesilmiş, sonra o, bir çer-çöp oluvermiştir. Ahirette ise şiddetli bir azap; Allah'tan bir mağfiret ve bir hoşnutluk (rıza) vardır. Dünya hayatı, aldanış olan bir metadan başka bir şey değildir. (Hadid Suresi, 20)

  Şeytan sakın sizi (Allah'ın yolundan) alıkoymasın. Gerçekten o, sizin için açıkça bir düşmandır. (Zuhruf Suresi, 62)

 4. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Vesvese ve Kurtuluş çareleri mutlaka izleyin !

  http://video.google.com/videoplay?do...04978696802215

  İş hükme bağlanıp-bitince, şeytan der ki: "Doğrusu, Allah, size gerçek olan va'di va'detti, ben de size vaadde bulundum, fakat size yalan söyledim. Benim size karşı zorlayıcı bir gücüm yoktu, yalnızca sizi çağırdım, siz de bana icabet ettiniz. Öyleyse beni kınamayın, siz kendinizi kınayın. Ben sizi kurtaracak değilim, siz de beni kurtaracak değilsiniz. Doğrusu daha önce beni ortak koşmanızı da tanımamıştım. Gerçek şu ki, zalimlere acı bir azap vardır." (İbrahim Suresi, 22)

 5. mümini78
  Devamlı Üye
  Açıklama: Şimdi Allah'ın olduğuna dair güzel bir tefekkürün var ne güzel. Ama sonrada diyorsun ki ya ben deliysem.
  Deli olbilirsin. Bu neyi değiştirir ki.
  Yani şunu mu demek istiyorsun.
  1-Ben deli olduğum için Allah var diyorum. Aslında aklım yerinde olsa Allah var demem. Deliysen sorun yok: Çünkü dinen mesül değilsin. Yani Allah seni bu düşünceden sorumlu tutmaz.
  2-Ben deli olduğum için Allah var diyorum. Aslında Allah yok. Eğer deli değil de işi deliliğe vurup da bunu diyorsan Allah seni bir gün delirttiz ve yine mesuliyetin ortadab kalkar. Sorumlu olmazsın
  3-Ben deli olduğum için Allah var diyorum. Aslında Allah yok. Bu düşüncelere kalben inanmıyor ve istemiyerek bunları düşünüyorsan ancak Allaha inanıyor isen Allah seni bu düüşünceden sorumlu tutmaz.
  4-Ben deli olduğum için Allah var diyorum. Aslında Allah yok. sümmehaşa böyle bişe olsa ven sen boş yere Allaha var diye inansan yine sorun yok. Sorumlu olmazsın.

  Ayrıca diyazılarımı okumanı tavsiye ederim.

 6. Berşan
  Üye
  Hani İbrahim, “Rabbim! Bana ölüleri nasıl dirilttiğini göster” demişti. (Allah ona) “İnanmıyor musun?” deyince, “Hayır (inandım) ancak kalbimin tatmin olması için” demişti. “Öyleyse, dört kuş tut. Onları kendine alıştır. Sonra onları parçalayıp her bir parçasını bir dağın üzerine bırak. Sonra da onları çağır. Sana uçarak gelirler. Bil ki, şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.” Bakara Suresi 260. Ayet

  Kardeş bende bu aralar bu illetten muzdaribim ama bu ayeti aklımdan çıkarmamaya çalışıyorum.
  Düşünüyorum kendimce diyorumki Hz. İbrahim (a.s.) bile kalbini tatmin etmek istemişse bizim hayli hayli kalbimizi tatmin olmasına ihtiyacımız var.
  O yüzden takma kafana birde iman hakikatlerini öğren.Bu üzerimize vaciptir.

 7. İLİMCİK
  Devamlı Üye
  Semaver kardeşim, bir delilden neşet etmeyen bir vesvesenin kıymeti yoktur..Mesela karşındaki bilgisayarın bir ustası olduğunu kesin ve şüphesiz biliyorsun....Şimdi şeytan sana dese ki:"Belki karşındaki bilgisayarın bir ustası yoktur, belki de sen deli olduğun için karşındaki bilgisayarın bir ustası olduğunu zannediyorsun" dese, bu vesveseye kıymet verir misin..Elbette vermezsin..Çünkü, bu vesvesenin hiç bir delili yok...Aynen onun gibi senin vesvesen de bir delilden çıkmadığı için hiç bir kıymeti ve ehmmiyeti yoktur.

 8. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Ve de ki: "Rabbim, şeytanın kışkırtmalarından Sana sığınırım."

  Ve onların benim yanımda bulunmalarından da Sana sığınırım Rabbim." (Mü'minun Suresi 97-98)

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12