+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ard arda 5 Kere gusül abdesti aldım, yardımlarınıza ihtiyacım var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Reklam

  Cevap: Ard arda 5 Kere gusül abdesti aldım, yardımlarınıza ihtiyacım var özellikle admin arkadaşlar.

  Reklam  Cevap: Ard arda 5 Kere gusül abdesti aldım, yardımlarınıza ihtiyacım var özellikle admin arkadaşlar. isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Ard arda 5 Kere gusül abdesti aldım, yardımlarınıza ihtiyacım var özellikle admin arkadaşlar.
  ben bunun vesvese olduğunu düşünüyorum 2. yi almak neysede 5 fazlaya kaçmış apaçık vesvese. ama 2 ye düşürmüşsün iyi

 2. 14
  ziya3400
  Devamlı Üye

  Cevap: Ard arda 5 Kere gusül abdesti aldım, yardımlarınıza ihtiyacım var özellikle admin arkadaşlar.


  Reklam


  Arkadaşlar bir de sabah rüya gördüm fakat herhangi bir şekilde meni geldiğini hatırlamıyorum. Sabah kalktığımda iç çamaşırlarımı kontrol ettim herhangi bir ıslaklık elime gelmedi. Sonra içimden dedim ya gece olduysa bu rüya sabaha kadar kuruduysa v.s .vs. Oradan yatağıma bulaşmışsa dedim. DAYANAMADIM GİTTİM YIKANDIM üstümdeki herşeyi çıkardım, tüm yatağımı makineye attım yıkadım. Fakat yatağımı elimle taşırkan bir yerlere sürtündü. Bu seferde içimdeki ses o çarşaflar nereye sürtündüyse onlarada pislik bulaştığını söyledi . İşin içinden çıkılmaz bir hale girdim. Yataklarımı, üstümdeki kıyafetleri yıkadım ama şu an sanki pislik bir yere bulaştı. Durum öyle bir yere geldiki pislik v.s görmedim ama sanki meni benden çıkmış bulaşmış gibi oldu.

 3. 15
  dmr yasin
  Üye
  ziya kardeşim.vesvese'ye kapılıyorsun..sen normal bir şekilde birkez guslünü yap ve abdestini tamamlayıp,banyodan çıktıktan sonrada''Allah'ım.aldığım abdestimde eksiğim,kusurum,hatam var ise sen af eyle,aldığımız abdestleri kabul eyle'' diye dua et..ben hep böyle yaparım..için rahat olsun..bir programda dinlemiştim.peygamber efendimiz(sav) yaklasık 4-5 ltre su ile abdestini tamamlarmıs..biz ise 50-100 ltre su tüketiyoruz.nasıl olurda biryerimiz kuru kalır..sen içini ferah tut..

 4. 16
  dmr yasin
  Üye
  çok vesvese yapıyorsunuz..namaz kıldığın kıyafette ve yerde her hangi bir pislik olmazsa birşey olmaz..öle çarşafın biyere değmesiyle de pislik bulaşmaz..bu vesveseden kurtul..

 5. 17
  ziya3400
  Devamlı Üye
  Şeytan dört bir yandan saldırıyor bana bir diyorki işte gusül abdesti alırken suyu çok burnuna verdin ağzından geldi bu gusül tekrarı bir de diyorki sen tüm çamaşırlarını,yatak çarşaflarını yıkadın ama onları yıkamaya getirirken koltuğa süründü pislik orada ne kadar çarşaflarını yıkarsan yıka yine o temizler oraya sürünecek ve onlar yine kirlenecek diyor TEKRAR YIKA HEPSİNİ ve gusül al diyor.


 6. 18
  _müberra_
  Devamlı Üye
  ziya kardeşim,sizdeki"titizlik "hastalığı olabilirmi?bence bi psikiyatri doktoruna gitmeniz size iyi gelecektir , ,yani bunlar vesvese boyutundan fazla....
  böyle bi titizlik hastası olan akrabam vardı ,kadın 10 metreli hortumun bir ucu toprağa değdi çamur oldu diye ,diğer ucunu dahi tutamazdı ,bence doktor yardımı almalısınız ,vesvesede mücadelede zayıf düştüğünüz anda ,maazallah daha da ilerleyebilir

 7. 19
  ziya3400
  Devamlı Üye
  3 Gün boyunca kendimi kontrol etmeye çalışacam, gereksiz gusül tekrarı yapmayacam. Allah'ım bana yardımcı ol. Bu şekilde şeytanın dediklerine uymazsam kurtulurum belki vesveseden rahatlarım.


 8. 20
  ilkerkej
  Üye
  arkadaşlar bende çok evfam yapıyorum yok ya gusulum kabul oldumu yok şu oldumu yok bu oldumu çok sıkılmaya başladım cinsellikten soğudum denebilir gusulun sadece farzlarını yapsak yeterli olurmu niyet etmek 3 kere ağza su almak 3 kere burna sonra bütün vuducu tas tamam yıkamak yeterli olurmu nolur yarım edin

 9. 21
  musab
  Hadis Öğrencisi
  3 kere bile yıkamak gerekmez.bir kere yıkamaktır farz olan.3 defa yıkamak sünnettir.

 10. 22
  Misafir
  Kabul olmuştur sevgili kardeşim bir zamanlar bana oluyordu geçti. Banyo'ya girmeden önce Ayetel kürsi oku felak ve nas surelerini oku geçer gider hiç canını sıkma rahat ol. Kendini Yüce Allah'a bırak geçmiş olsun.

 11. 23
  Misafir
  Arkadaslar gusul abdesti aldım sonra aklıma bi soru takıldı ya niyet etmediysem simdi de tekrar alsammı korkusu basladı

 12. 24
  Misafir

  Reklam


  Banada oluyor rüya gorüp sperm geliyor o gun abdest alıyorum alırken de 5-6 defa alıyorum sonra bir şey yaparken aklıma birden simdi boruda kalan men geldi falan diyip 1 gün sonra tekrar aliyom yine aynisi oluyor bi yardim edin arkadaşlar şimdide aynisi oluyor yok gusulluyum diyom almicam sonrada diyorumki ya gusullu değilsem ne yapacam bi yardim edin bana Allah Rızası için

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu

gusül abdesti alırken burun tıkalı ise

burun tıkanıklığı gusle engel mi

sürekli gusül abdesti alıyorum

gusül abdestinde burun tıkanıklığıiçimdeki ses abdesti