+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kadınlar ile ilgili bir soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ryan123
  Emekli
  Reklam

  Kadınlar ile ilgili bir soru

  Reklam

  Kadınlar ile ilgili bir soru Mumsema size bir sey soracam, siz kadınlara hic bakıyormusunuz yoksa hep kafanızı mı ceviriyorsunuz

 2. sorularla islam
  Devamlı Üye

  Cevap: kadinlar ilgili bi soru


  Reklam


  milleti sorgulayacağına,
  Müslüman bu konuda ne yapmalıdır diye sorsan daha doğru olur.

 3. ryan123
  Emekli
  özür dilerim, napmaliyim ben?

 4. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Kardeş vereceğim hikayeyi okumanı tavsiye ederim. Harama bakmak kalbi karartır bunu unutma.  Ben Fare Değilim (göz zinası hikayesi)

 5. menekse23
  Devamlı Üye
  İsmi Abdurrahman bin Muhammed Süleyman... Mecmau’l-Enhur isminde çok meşhur bir kitabı var. Ama bu kitabıyla değil de “damat” ismiyle meşhur. Peki sebebi mi ne? İşte menkıbesi:
  Bu medresede talebeyken karlı fırtınalı bir kış günü evinde mum ışığında ders çalışırken gece yarısı kapı çalıyor. Bu gece yarısı “bu soğukta kim olabilir?” diyor. Kapıyı açınca karşısında mütesettir bir bayan.
  “Hayırdır inşallah” diyor.
  “Efendim, kusura bakmayın bizim konak yandı. Herkes kendisini dışarı attı. Ben de kaçtım, nereye gideceğimi şaşırdım, bir tek burada ışık olduğu için kapınızı çaldım. Beni kovarsanız kurda kuşa teslim etmiş olursunuz. Beni sabaha kadar koruma altına alırsanız ben sabah giderim.”
  Delikanlı “peki” diyor “şuraya geçiniz.”
  Delikanlı sabaha kadar rahlede ders çalışıyor. Kızcağız arada bir bakıyor. Delikanlı on, on beş dakikada bir elini mum alevine tutuyor. Eli yanınca çekip elini ovuşturuyor. Bir müddet sonra yine aynı hareketleri yapıyor. Sabaha kadar böyle sürüyor...
  Sabah oluyor ve kız oradan çıkıyor. Meğer kız sadrazamın kızı. Herkes onu arıyor. Kızı bulununca Sadrazam kızına kavuştuğu için çok seviniyor.
  “Kızım ne oldu?” diyor.
  Baba hiç sorma. Çarem olmadığı için bir medrese talebesinin evine sığındım. Ben böyle edepli birini görmedim. Fakat tuhafıma giden bir şey oldu. Sabaha kadar ara ara mum aleviyle elini yakıyordu. Canı yanınca elini çekiyor ders çalışmaya devam ediyordu.
  Sadrazam bu talebeyi huzuruna çağırıyor ve diyor ki:
  “Evladım bu, benim kızımdır. Elin yanıklar içerisinde. Elini sabaha kadar niçin aleve tuttun?”
  “Efendim, şeytan ve nefsim ikisi birden bana saldırıya geçmişti. Onlar saldırdıkça ben elimi mum alevine uzatıyordum. Mumun alevi ‘eğer bir arkaya bakarsan Cehennem alevi seni yakacak’ diyordu. Cehennem ateşine yakîn hâsıl olması için elimi mum alevine uzatıyordum. ‘Sen daha mum alevine dayanamıyorsun, Cehennem ateşine nasıl dayanacaksın?’ onun için sen sen ol önüne bak diyordum. Elimi yaktım ama dinimi yakmadım” diyor.
  Bu durum Sadrazamın çok hoşuna gidiyor.
  “Evladım sen burada otur ben bir yan odaya geçeceğim” diyor. Yan odada kızına, “kızım bu işe ne diyorsun” diyor. “Baba buna ne denir ki, buna ancak müstakbel koca denir” diyor.
  Sadrazam da “ben de ona damadım derim” diyor. İşte bu sebeple damat olmuş ve daima damat olarak çağırılmış.
  Nurullah Yıldız-İstanbul

  (alintidir)

 6. mfcanbaz
  Devamlı Üye
  Bu menkıbe farklı isimlere olaylara da isnad edilir ama isimler önemli değil ,temelde anlatılan durum müthiş Allah bizleri de bu kullarından olmayı nasib etsin

+ Yorum Gönder