+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılarken aklın başka yerlere gitmesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hayalmiş
  Üye
  Reklam

  Namaz kılarken aklın başka yerlere gitmesi

  Reklam

  Namaz kılarken aklın başka yerlere gitmesi Mumsema arkadaşlar 2 senedir namaz kılmaya özen gösteriyorum .fakat bir türlü istedğim gibi kendimi vererek namaz kılamadım.namaz kılarken sürekli aklıma başka şeyler geliyor kendimi engelleyemiyorum..aklımdan gitmesi içinde estağfurullah diyorum.sanki namazın hiç kabul olmuyomuş gibi geliyor.ne yapmalıyım acaba?

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Namaz kılarken aklın başka yerlere gitmesi


  Reklam


  arkadaşlar 2 senedir namaz kılmaya özen gösteriyorum .fakat bir türlü istedğim gibi kendimi vererek namaz kılamadım.namaz kılarken sürekli aklıma başka şeyler geliyor kendimi engelleyemiyorum..aklımdan gitmesi içinde estağfurullah diyorum.sanki namazın hiç kabul olmuyomuş gibi geliyor.ne yapmalıyım acaba?
  Kişiyi genelde meşgul eden işlediği günahlarıdır.
  Seni ne meşgul ediyorsa onu terketmeni tavsiye ederim.
  Rahmana Emanet Ol Kardeşim...

 3. kevasor47
  Nur Yolcu
  Bir çok kişiler sizin durumda ama elimizden geldiği kadar aklımız ne kadar dağılırsa kendimizi toplamak.

  Birde namazdayken estağfurullah çekilmez.bildiğim kadar

 4. adrenalinxp
  Üye
  Kişi namaza başladığı zaman şeytan ona vesvese vererek kişinin aklında olan meselelerle onu namazda meşgul edip onun namazı huşu içinde namaz kılmasını engellemeye çalışır.

  Alim zatlardan birine sorulmuş nasıl namaz kılarsın diye o kişide ben namaza başlamadan sağ tarafıma cenneti sol tarafıma cehennemi önüme kabeyi arkama azrail aleyselamı alıırım ve namazı son namazımmış gibi kılarım demiş

  benim size tavsiyem namaz esnasında ALLAH ve resulü Hz. MUHAMMAD (SAV) 'i aklından çıkarma gönlünde ALLAH ve RESULÜNÜN aşkı olana şeytan vesvese veremez RABBİME emanet olun

 5. hayalmiş
  Üye
  elimden geleni yapıyorum aslında ama bir şeyler eksik kalıyor sanki.Allah razı olsun yön verdiniz tavsiyelerinizden dolayı .dikkate alıcam.umarım içime o feyz gelir dahada sevgiyle aşkla ibadet ederim inşallah.

 6. emniciba
  Hep Üye
  kardesım estağfurullah cekeceksın namazdan sonra cekersın namaz ıcınde yapmamanı tavsıye ederım .
  tavsıyem olarak gozunu bakılacak noktalara dık sonra Allah ı unutma kılarken benı ızlıyor havası yakala
  ıns olur namaz hareketlerınıde kusursuz yapmaya calıs ole kasınmaydı sağa sola bakmalar namazda husu bulmanı zorlastıracaktır

 7. hayalmiş
  Üye
  hım tamam.yok zaten sorun hareketlerde değil.sağol tavsiyelerin için .

+ Yorum Gönder
namaz kilarken aklima baska yerde