+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır?

  Reklam  Cevap: Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır? isimli konu Mumsema.com Cevap: Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır?
  Tuvaletini yaptiktan sonra mendile o bölgeyi sar kardesim 40 adim yürü abdestini sonra al, sabirli olman iyi

 2. Misafir

  Cevap: Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır?


  Reklam


  Merhaba
  Okulda abdestimi almadan once tuvalete girdim tuvaletimi yaptiktan sonra idrar geldigini hissettim namazim kabul olurmu?

 3. Şem'a
  YÖNETİCİ
  İdrar hissi yeterli bir delil değil, mutlaka idrarın aktığını ve iç çamaşırını lekelediğini görmelisiniz

 4. Misafir
  Arkadarlar bir soru sorulmuş sizde insanların önüne engel koymayın yok degistirmen gerek sen nerde yasıyorsun hangi alemdesin nasıl degistircen gittin cumaya küçük abdestini yaptın yıkandın bekledim oksurdun sonra ayağa kalkınca bir damla aktı neyapsın bu adam evemi gitsin çamaşır değiştirmeye saçma saçma cevap vermeyin birşey yapıyorsanız araştırın cevap verin Galiz Necasetten Namazın Sıhhatine Mâni Olan Miktar Ne Kadardır?

  Bu pisliğin, kuru veya yaş bir madde olup olmamasına göre, namazın sıhhatine mâni olan miktar değişir. Şöyle ki: Galiz necaset tabir edilen ağır pislik, kuru bir madde ise, bir dirhem, yani üç gramdan az olmalıdır. Üç gramdan fazlası, namazın sıhhatine mâni olur.

  Eğer yaş bir madde ise, el ayası dediğimiz avuç içinden daha geniş bir alana yayılmamış olması şarttır. El ayasından fazla bir kısmı ıslatmış olan pislik, namaza mânidir. Namaz kılabilmek için bu miktardaki pisliklerden temizlenmek farzdır.

  Bu miktarlardan aşağı olan pislikler, namazın sıhhatine engel teşkil etmez. Ancak yine de bu miktar pisliğin -eğer mümkünse- yok edilmesi sünnettir. Fırsatınız ve imkânınız varsa değiştirmek en güzeli sonuçta Rahman ve Rahim olan Allahın huzuruna çıkacaksınız Allaha emanet olun

 5. Misafir
  bazende farketmeden külotta hafif bir sarılık oluyor değiştirme imkanı da yok ne yapmalıyız su döküp sıksak -ilmihalde öyle yazıyor-olur mu (islam alimleri tüm mezhepler ittifakta olduğu bir konu da şudur ki 1damla idrar olursa namaz sahih olmaz ama iğne ucu kadar idrar affedilmiştir)

 6. arifselim
  Yönetici
  İdrar damlaları iç çamaşırını akmışsa bu yeri su ile yıkayarak ve sıkarak onunla namaz kılınabilir bu caizdir. Ancak şüphe ile değil kesin bilgi ile hareket edilmelidir.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
idrar damlamış iç çamaşırı ile namaz kılınır mı,  iç çamaşırda idrar namaz,  tuvaletimizi tutarsak ne olur,  idrar bulaşmış çamaşırla namaz kılınır mı,  iç çamaşırında idrar namaz,  idrar namaz,  idrarli camasirla namaz