+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır?

  Reklam  Cevap: Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır? isimli konu Mumsema.com Cevap: Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır?
  Tuvaletini yaptiktan sonra mendile o bölgeyi sar kardesim 40 adim yürü abdestini sonra al, sabirli olman iyi

 2. Misafir

  Cevap: Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır?


  Reklam


  Merhaba
  Okulda abdestimi almadan once tuvalete girdim tuvaletimi yaptiktan sonra idrar geldigini hissettim namazim kabul olurmu?

 3. Şem'a
  YÖNETİCİ
  İdrar hissi yeterli bir delil değil, mutlaka idrarın aktığını ve iç çamaşırını lekelediğini görmelisiniz

 4. Misafir
  Arkadarlar bir soru sorulmuş sizde insanların önüne engel koymayın yok degistirmen gerek sen nerde yasıyorsun hangi alemdesin nasıl degistircen gittin cumaya küçük abdestini yaptın yıkandın bekledim oksurdun sonra ayağa kalkınca bir damla aktı neyapsın bu adam evemi gitsin çamaşır değiştirmeye saçma saçma cevap vermeyin birşey yapıyorsanız araştırın cevap verin Galiz Necasetten Namazın Sıhhatine Mâni Olan Miktar Ne Kadardır?

  Bu pisliğin, kuru veya yaş bir madde olup olmamasına göre, namazın sıhhatine mâni olan miktar değişir. Şöyle ki: Galiz necaset tabir edilen ağır pislik, kuru bir madde ise, bir dirhem, yani üç gramdan az olmalıdır. Üç gramdan fazlası, namazın sıhhatine mâni olur.

  Eğer yaş bir madde ise, el ayası dediğimiz avuç içinden daha geniş bir alana yayılmamış olması şarttır. El ayasından fazla bir kısmı ıslatmış olan pislik, namaza mânidir. Namaz kılabilmek için bu miktardaki pisliklerden temizlenmek farzdır.

  Bu miktarlardan aşağı olan pislikler, namazın sıhhatine engel teşkil etmez. Ancak yine de bu miktar pisliğin -eğer mümkünse- yok edilmesi sünnettir. Fırsatınız ve imkânınız varsa değiştirmek en güzeli sonuçta Rahman ve Rahim olan Allahın huzuruna çıkacaksınız Allaha emanet olun

 5. Misafir
  bazende farketmeden külotta hafif bir sarılık oluyor değiştirme imkanı da yok ne yapmalıyız su döküp sıksak -ilmihalde öyle yazıyor-olur mu (islam alimleri tüm mezhepler ittifakta olduğu bir konu da şudur ki 1damla idrar olursa namaz sahih olmaz ama iğne ucu kadar idrar affedilmiştir)

 6. arifselim
  Yönetici
  İdrar damlaları iç çamaşırını akmışsa bu yeri su ile yıkayarak ve sıkarak onunla namaz kılınabilir bu caizdir. Ancak şüphe ile değil kesin bilgi ile hareket edilmelidir.

 7. Misafir
  Benim Altın Başlık dediğim aslında padman istibra mendili olan sey var. Onu tavsiye ederim. Ben 2 gündür kullanıyom memnunum. Almanı tavsiye ederim. Kargo dahil 18.80 aldım icinde 50 tane çıkıyor. Herzaman arka cebimde tasiyorum. İstersen Botanikecza sitesinden alabilirsin. Ben ordan aldım ister baska yerden al.

 8. Misafir
  Peki idrar kuruduktan sonra abdest alır kılarsak namaz geçerli sayılırmi yoksa illaki çamaşırı değiştirmemizmi lazım.

 9. Sabır
  Devamlı Üye
  İllaki çamaşırını değiştirmen lazım.

 10. Misafir
  ?siniz bittikden sonra peceteyi iki kat yapin koyun bi 5 veya 10 dakka sonra cikarin peceteye damlamis olacaktir zaten

 11. Acizanekul
  Üye
  Bilen bilmeyen herkes yorum yapiyor ,sizin dediginize göre hareket ederse yanlissa vebali size olur ,yok bizde neden olmuyor falan , ayıp, insan insana benzemez her bunye farklidir sende olmaz onda olur belki bi rahatsizligi var.
  Masallah herkes fetva verir olmus susun da forumdaki hocalar konussun

 12. Misafir

  Reklam


  Peçete koyun en iyisi namaz koyacağınız zaman ateşten önce çıkarın atın sonra abdes alın

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
idrar damlamış iç çamaşırı ile namaz kılınır mı,  iç çamaşırda idrar namaz,  idrar bulaşmış çamaşırla namaz kılınır mı,  iç çamaşıra idrar damlaması abdesti bozar mı,  tuvaletimizi tutarsak ne olur,  iç çamaşırında idrar namaz,  iç çamaşırında idrar varken namaz kılınır mı