+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti alırken burnuma çok su çekiyorum,bazen ağzımdan geliyor . BU SORUN OLUŞTURUR MU ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gusül abdesti alırken burnuma çok su çekiyorum,bazen ağzımdan geliyor . BU SORUN OLUŞTURUR MU ?

  Reklam

  Gusül abdesti alırken burnuma çok su çekiyorum,bazen ağzımdan geliyor . BU SORUN OLUŞTURUR MU ? Mumsema
  Arkadaşlar her zaman olmuyor ama bazen burnuma suyu çektiğimde ağzımdan geliyor VEYA GIRTLAĞIMA DAYANIYOR. Bu durumlar gusüle zarar verir mi ?

  Sanki su burnumun içinden geçip pislikleri alıp ağzıma getiriyormuş gibi oluyor ve gusüle engel olacka gibime geliyor. Sırf bu sebepten 4 kere tekrar yaptım bir sorayım dedim.


  _________
  Aslında ben bir yandan diyorumki ben burna su verme aşamasını fazlasıyla yerine getiriyorum. Niye engel olsun...


  Neyse sizlerden cevap bekliyorum ALLAH RAZI OLSUN. 2. emniciba
  Hep Üye

  Cevap: Gusül abdesti alırken burnuma çok su çekiyorum,bazen ağzımdan geliyor . BU SORUN OLUŞTURUR MU ?


  Reklam


  Kardeşim burna su vermeden önce burun deliklerini tek tek sümkürt sonra parmaklarınla karıştır temizle. Ondan sonra geniz açılsın yeter. Zaten su yutmak guslü bozmuyor. Bu durum normaldir.

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  Arkadaşım ben tek bir şey sordum. Burnuma su verirken bu su çok verdiğim için ve çektiğim için ağzımdan geldi . Diğer bir gusül abdesti alışımda da gırtlağıma dayandı.

  BURUNDAN GELEN SUYUN GIRTLAĞA DAYANMASI VEYA AĞIZDAN SU GELMESİ GUSÜLE ENGEL Mİ ?

  GUSÜL TEKRARI YAPAYIM MI DİYE SORUYORUM.


 4. EarthQuake®
  Yolcu
  Burnundan girip nereden çıkarsa çıksın gusle zarar vermez. vesvese yapmayınız. Selametle.

 5. HAMMADUN
  Emekli
  Cünüpken, her ne suret şekil ve şartta olursa olsun. Bir şey yiyip içmek olmaz.

  Niyetinizde o suyu içmek değil zaten.

  Yaradılış böyle, Burun genize bağlı, bu kadar derin çekmenize gerek yok. Ama çektiniz ağzınızdan geldi. Yutmadığınız sürece problem yok.

  Yalnışlıkla yuttunuz. İşin o kısmı fetvaen, ve takvaen ayrılır. O kısma hiç girmeyeyim.

  Biz olsak şöyle yaparız. İçimiz mutmain değilse eğer, ki; durum onu gösteriyor.

  Tekraren üç defa gargara yaparken mazmaza deriz. Zordur tabi. Ağzın her yerine ve gırtlakta o suyu A harfiyle birlikte çevirmek, maazallah antremanlı değilseniz boğulma riski bile var.

  Sadece burnumuzun sızlayacağı oranda, daha fazlası değil, burnumuza su çekerkende istinşak deriz. Onu yaparkende burnumuzun üst kısmını kasar ve burnumuzun direği sızlayana kadar su çekeriz.

  Sızlamasa ne olur.

  Beyin uyarılmamış olur ve vücut kendisini salmış haliyle, gayrimüslümlerde olan hal ve hareketler gibi, yorgun, bitkin, bezgin bir hal alır insan. Hülasa sızlarsa iyi olur.

  Gusül tekrarına gerek varmı....????

  Zaten guslün başındasınız, İnşaAllah, Acabalardan kurtulma adına, Tekraren uygun bir şekilde guslünüzü tazeleyip rahat ediniz.

  Tavsiye tabi.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 6. ziya3400
  Devamlı Üye
  HAMMADUN arkadaşım gusülü aldım çıktım o şekilde. EarthQuake® arkadaşım gusül tekrarına gerek yok diyor, sen de gusül tekrarı yap diyorsun. Kafam karıştı cuma namazı öncesi. Suyu yutmadım burnumdan gelen ayrıca onu belirtiyim tükürdüm.

 7. HAMMADUN
  Emekli
  Elhamdulillah, O halde gerek yok İnşaallah.

  Üstelik bişey daha yapmışsınız... Vesvesenin canına okumuşsunuz. Aldım ve çıktım. Bu kadar net. Evet işte müslüman böyle olur. Elhamdulillah, Allah Razı Olsun.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 8. ziya3400
  Devamlı Üye
  HAMMUDAN maalesef vesvesenin canına okuyamadım. Bugün cuma namazına gitmeden önce senin sözlerin kafama takıldı ya dedim sakat halde gidersem namaza v.s dedim içimden. 2 KERE üst üste tekrar yıkandım. Birincisinde burnum tam açık değildi öyle yıkandım. İkincisinde de burnumdan çektiğim suyu gırtlağıma kadar dayattırdım öyle çıktım namaza gittim.

 9. Misafir
  Kardes tukurdunde nereye lavaboya tukurduysen iyi ama efendimiz tuvalet ve banyoya tükürmezmiş sünnetleri arasında buda var tabi banyo yaptigin yere tukurmemeye dikkat etmek iyidir

+ Yorum Gönder
gusül abdesti alırken su yutmak,  gusül alırken su yutmak,  guslederken su yutmak,  gusülde su yutmak,  boy abdesti alırken su yutmak,  gusul abdesti alırken su yutmak,  gusul alırken agıza alınan suyu yutmak