+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yalan Söylemek ve Namaza "bit artık" Demek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hiss1
  Devamlı Üye
  Reklam

  Yalan Söylemek ve Namaza "bit artık" Demek

  Reklam

  Yalan Söylemek ve Namaza "bit artık" Demek Mumsema Selamun Aleyküm. Bizim komşu bize gelmek istedi. Annem de arkadaşına inecekti hatta inmiş sonra da bana yemek yapmak için eve dönmüştü. Geri inecekti. Anneme sordum, evde değil dememi istedi. Yok dedim bana yalan söylettirme. Israr etti ben de o acele ve ısrarın etkisiyle yalan söyledim. Şimdi herkesin hesaplaşacağı gün aklıma geliyor da ben o gün ne yapacağım? Helallik istesem ayıp olur aklıma takıldı Allah için beni bilgilendirin.
  Gece teheccüde kalktım. Çok uykuluydum ve berbat haldeydim. Yani bir an önce yatmak istiyordum. Abdest alıp başladım kılmaya sonra bir yandan uykusuzluk, bir yandan kulağım ıslanmış yandan hava falan vuruyor kaşınıyor bir yandan başım kaşınıyor sonunda iflas ettim son rekattayken içimden "bit artık " diye bir düşünce geçti birden hızlandırdım namazımı biran önce bitirmek istedim ve öyle yaptım. Sonra hatırlamıyorum ama sanırım içim rahat etmemiş, bir daha kılmıştım. Ama şu an da çok kötü durumdayım az önce bir din tartışmasında bir kardeşimi sanırım ateist sanmıştım ağır konuştum ona, bir yandan yalan söyledim bir de şu var:
  Fatiha okurken "Bir tek sana ibadet eder, bir tek senden yardım dileriz" diyoruz. Şimdi ben burda sizden yardım isteyince bunu inkar mı etmiş oluyorum?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Yalan Söylemek ve Namaza "bit artık" Demek


  Reklam


  Selamun Aleyküm Bizim komşu bize gelmek istedi Annem de arkadaşına inecekti hatta inmiş sonra da bana yemek yapmak için eve dönmüştü Geri inecekti Anneme sordum, evde değil dememi istedi Yok dedim bana yalan söylettirme Israr etti ben de o acele ve ısrarın etkisiyle yalan söyledim Şimdi herkesin hesaplaşacağı gün aklıma geliyor da ben o gün ne yapacağım? Helallik istesem ayıp olur aklıma takıldı Allah için beni bilgilendirin
  Gece teheccüde kalktım Çok uykuluydum ve berbat haldeydim Yani bir an önce yatmak istiyordum Abdest alıp başladım kılmaya sonra bir yandan uykusuzluk, bir yandan kulağım ıslanmış yandan hava falan vuruyor kaşınıyor bir yandan başım kaşınıyor sonunda iflas ettim son rekattayken içimden "bit artık " diye bir düşünce geçti birden hızlandırdım namazımı biran önce bitirmek istedim ve öyle yaptım Sonra hatırlamıyorum ama sanırım içim rahat etmemiş, bir daha kılmıştım Ama şu an da çok kötü durumdayım az önce bir din tartışmasında bir kardeşimi sanırım ateist sanmıştım ağır konuştum ona, bir yandan yalan söyledim bir de şu var:
  Fatiha okurken "Bir tek sana ibadet eder, bir tek senden yardım dileriz" diyoruz Şimdi ben burda sizden yardım isteyince bunu inkar mı etmiş oluyorum?
  ve aleykumusselam
  Anne baba bile olsa hatır için yalan söylenmez. çünkü yalan zina ve içkiden bile daha günahtır.

  Sadece Allahtan istenebilecek yardımı bizden istemedinki sakıncası olsun
  bu vesvesedir

 3. Hiss1
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun kardeş...

+ Yorum Gönder