+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cips yada kola gibi vücuda zararı da olabilecek gıdaları tüketmek doru mudur ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  mustafaocak61
  Kabristana Üye
  Reklam

  Cevap: Cips yada kola gibi vücuda zararı da olabilecek gıdaları tüketmek doru mudur ?

  Reklam  Cevap: Cips yada kola gibi vücuda zararı da olabilecek gıdaları tüketmek doru mudur ? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Cips yada kola gibi vücuda zararı da olabilecek gıdaları tüketmek doru mudur ?
  sana kilo alman icin vir tavsiye ben böle yaklasik 16 kilo aldim yemek ye ama karnini doldur2saat bekle sonra spor yap en iyisi spor salonunda yaklasik 1,5 saat daha fazla yapman zararli olabilir sonra eve geldinde yine yemek ye yani yine karnini doldur
  Aman inşirah kardeşim böyle yapma. Çünkü beden yorulunca birde mideyi doldurup yorarsan, ALLAH muhafaza şeker hastalığına yakala bilirsin. Şu halde şu anki sağlığın için ALLAH'a şükret

 2. 14
  what
  Emekli

  Cevap: Cips yada kola gibi vücuda zararı da olabilecek gıdaları tüketmek doru mudur ?


  Reklam


  Taşıdığımız bu beden Allah ın bize bir emanetidir ve bizde bu emanete en sağlıklı ve iyi bir şekilde bakmak zorundayız.Bu yüzden bize acı veren,şüpheli,zararlı şeylerden uzak durmamız gerekir.Şüpheli olan yiyecek ve içeceklerin içinde zararlı maddeler var demektir,zararlı maddeler ise haram,haram maddelerde sağlığa zararlıdır.Tükettiğimiz ve tüketeceğimiz yiyecek içeceklerin içeriğine dikkat etmek zorundayız.Helal gıda tüketmek farz-ı ayn dır.Üretilen şeye bir damla dahi alkol katılmış olsa bile bu haram ve günahtır,"bir damladan sarhoş olmayız o halde ne olacak ki"diye düşünüyorsanız tamam sarhoş olmazsınız fakat ya günah.Siz bu üretilen şeyi istediğiniz zaman kullanırken içinde bulunan bir damla alkol bu durumda size "damlaya damlaya göl olacak"(günah=yedikçe çoğalan günah).Risale i nur talabeleri bu konuya,şüpheli şeylere çok dikkat ederler,şüpheli olan şeylerin çoğunu araştırıp tespit etmiş durumdalar ve şu an kolayı çikolatayı,gofreti ve birçok şeyi kendileri helal şekilde yabancı,haram ve şüpheli maddeler koymadan üretip duruyorlar.Koruyucu madde bile koymadıkları ve ürettikleri yiyeceklerin üstünden iki ay geçince bozulduğu için yiyecek ve içecekleri sipariş üzerine yapıyorlar.Çok şükür biz kahvaltılık çikolatayı da,normal çikolatayı da,iftarda içtiğimiz kola ve sodayı,kurabiye ve bunun gibi birçok şeyi sipariş üzerine helal olanlarını alıyoruz.Normalinden iki kuruş fazla ama diğerlerinden çok daha güzel yapılıyor.Sadece kola biraz renksiz ve değişik o kadar.Şüpheli olan tavukları bile tüketmiyoruz,helal kesim olmayan tavuklar da var.Tekrar söyleyeyim yediğimiz şüpheli yiyecekler günahlarımızı damlaya damlaya gölleştiriyor ve o madde 40 gün boyunca vucutta dolaşıp depolanıyor.Ardından tam kırk gün boyunca insanı gaflete düşürüp dinden soğutuyor.Bu yazılanlar tespit edilmiş ve irfan dergisinde yayınlanmıştır.

  Buyrun sizlere helal sertifikası almış rahat gönülle yenilebilir markalar
  Bunların dışında helal olan yiyecek içecek markalarını bulmak isterseniz gimdes sitesine girebilirsiniz.

 3. 15
  mustafaocak61
  Kabristana Üye
  what kardeşim bütün bunlar için ALLAH razı olsun. Lakin canımızı sıkan bir durum var. Ülkemizde bu ürünlerin neredeyse tamamı favori değil. cocacola, pepsi, loreal, maggi, mcdonalds, dove, hacı şakir, sprite, cappy vs.
  ALLAH bizleri böyle şerlerden uzak eylesin!


 4. 16
  Zeor
  Devamlı Üye
  Cevaplarınız için teşekkürler

 5. 17
  Misafir
  Niğde gazoz iç kardeşim.glikoz yok.helal sertifikası var

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

cips yemek caiz mi

cips haram mı

cips yemek günah mı