+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dualarım kabul mü oldu yoksa kaderdemi yazılıydı anlayamadım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli
  Reklam

  Dualarım kabul mü oldu yoksa kaderdemi yazılıydı anlayamadım

  Reklam

  Dualarım kabul mü oldu yoksa kaderdemi yazılıydı anlayamadım Mumsema çok uzun zaman geceleri dua ettim ALLAH IM bana öyle birini nasip etki önce seni sevsin sonra ailesini en son beni sevsin dedim ve nitekim karşıma 18 yaşında bir kız çıktı kız kuran kursunda hocalık yapıyor o derece düzgün bir insan aileside mükemmel insanlar ben kızla msjlaştım bi müddet kız beni daha önceden begenmiş ama ona ters geldigi için böyle şeyler uzak kaçmış haklıda sonra nasıl olduysa bizim bi tanıdık numarasını verdi bana bende msj attım haberi vardı zaten öyle böyle konuştuk ama cıvıgını çıkarmadan düzgün bir şekilde kız niyetimin çok ciddi oldugunu anlayınca mutlu oldu ama bana nasip kısmet diyor kendini bu kadar baglama bana dedi aslında oda istiyor ama evlenme yaşı olarak 25 düşünüyor anca diyor yani bende bakıyorum ondada haklı bana benim aklıma hiç evlenmek gelmezdi sen çıkınca karşıma bu geldi dedi şimdi bende namaza başlıcam ALLAH nasip ederse diyorumki dualarımda hep onu istesem başka birşey değil hep onu istesem bana nasip olurmu öyle bir insanı elimden kaçırmak istemiyorum kaçırırsam çok üzülürüm namazdan sonra sadeceonu istesem hayırlısı ile bana nasip et desem daha 20 yaşındayım ve onun demesine göre 25 yani benim açımdan 6 sene var bu 6 sene içinde hergün aynı duayı etsem yanlışmı yapmış olurum?

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: Dualarım kabul mü oldu yoksa kaderdemi yazılıydı anlayamadım


  Reklam


  kardeş namaz kılıyorsunda. sen namazı çıkarın için kılmış gibi oluyorsun. Namazda tamam dünya işlerinide isteyebilirsin. ama sen ha bire onu isteyeyim diyorsun. olmaz sen bizlerede dua edecen tüm müslümanlara dua edecen. Cehennem azabındanda Allaha sığınacan. Namaz Sadece Allah için kılarsın. Ama sende görüyorumki sanki bu işin olsa. Namazı kılmayacan. sırf namazı sevdiğin kız için kılıyorsun gibi geliyor. sen dualarında Allahım hakkımda Hayırlı ise bana nasip et de. Değilse hiç olmasın söyle. mutlaka bu olsun dersen , olmaz. Hayırlısını iste her zaman.

  Dualarım kabul mü oldu yoksa kaderdemi yazılıydı anlayamadım


  Duların kabulude kaderde yazar.

 3. ordeall
  Emekli
  kardeşim bence beni yanlış anladın ben daha namaza başlamadım ayrıca bu iş için namaza başlayacagımı kim söyledi zaten niyetim vardı.Namaz sonrası bu işimi hayırlısı ile bana nasip et diyecegim tabiki tüm müslümanlarada ülkemede ahiretimede dua edicem dünya işi olarak birtek bunu istiyecegim yani durum bundan ibaret

 4. HAMMADUN
  Emekli
  İnsanlar muhakkaktır ki; kaderlerini yaşarlar. Allah-u Taala'da insanlara akıl vermiştir ki; o kaderleri içerisinde, kaderlerini yaşarken, elimizde kullanacağımız veya kullanabileceğimiz bir metaa yoktu demesinler diye.

  Duva etmek güzeldir. Rab'bi katında hoşdurda.

  Ancak tedbir almak. Hayırda acele etmekte hayr ve akıl işidir.

  Şeytan Aleyyullana'nın zamanı çok, altı yıl değil altıyüzyılda bekler, tabi kıyamet daha önce kopmaz ve azrail onada kendi nefsinden daha yakın olmazsa....

  Hülasa değerli kardeşim. NİKAH'ta keramet vardır. Ne tür bir keramet vardır....????

  Hem Allah'ın emri, hemde Peygamber Efendimiz(S.A.V.)'in kavl'i ile islami çerçevede bir yuva kurma azmi vardır. Bununda sanırım Allah ve Resulü indinde muhakkak bir ödülü de vardır. Rab'binin ödülüne Peygamberinin şeaati de iştirak edecektir muhakkak. Bundan büyük keramet mi olur.

  Vaktiniz çoksa isterseniz siz beklemeye devam edin, ancak kız elden kaçarda, bir gün yine buralarda sizi kızı elimden kaçırdım ne yapmam gerekir gibi bir başlıkla görecek olursak, buraya bu tür başlık atan kardeşlerimize üzüldüğümüz kadar sizede üzülürüz. İnşaallah siz elini çabuk tutup, aileler nezdinde en azından bu hadisenin halli için bilgilendirilmesini sağlayınız.

  Tavsiye tabi.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 5. --> GüLüM <--
  Üye
  Selamünaleyküm,

  kalbinin icindekileri ancak Allah c.c bilir ama Allah c.c en hayirlisini iste.
  Cünkü tek Allah c.c bilir bizim icin ney hayirli ve ney hayirsiz.

  Dua et ve Allah c.c en hayirlisini iste.

  Bu sözü denildimi genellikle diorlarki tabiki öyle ama gercekten
  kalpte oldumu daha gözel sözde diil:


  1. Önce Allah c.c sonra
  2. Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v)
  3. sonra misal sevdiginiz kiz =) insallah

  Allah c.c insallah size hayirli bi es nasip eylesin..

+ Yorum Gönder
duam kabul oldu,  dualarım kabul oldu,  dualarim kabul oldu,  evlenmek için dua ettim kabul oldu