+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hayvanlar ile ilişki yapanların durumu ne olacak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli
  Reklam

  Hayvanlar ile ilişki yapanların durumu ne olacak

  Reklam

  Hayvanlar ile ilişki yapanların durumu ne olacak Mumsema Anlamıyorum ben insanları hayvanlar ile bile ilşki yapan insanlar bile var gerçi insan bile demek istemiyorumda hadi neyse normal zina etmek bile bunun yanında hafif kalmaz mı bu resmen insanlık dışı birşey o hayvanlar hesap sormayacaklar mı ahirette duyunca sinirlerim tepeme çıktı arkadaş anlattıda arkadaşları yapmış eşşekle çok afederseniz köpeklerle yapan bile var deli oldum resmen ya içimi dökmek istedim sadece afederseniz

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmanın hükmü nedir?


  Reklam


  Anlamıyorum ben insanları hayvanlar ile bile ilşki yapan insanlar bile var gerçi insan bile demek istemiyorumda hadi neyse normal zina etmek bile bunun yanında hafif kalmaz mı bu resmen insanlık dışı birşey o hayvanlar hesap sormayacaklar mı ahirette duyunca sinirlerim tepeme çıktı arkadaş anlattıda arkadaşları yapmış eşşekle çok afederseniz köpeklerle yapan bile var deli oldum resmen ya içimi dökmek istedim sadece afederseniz

  Hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmanın hükmü nedir?

  Cinsi sapıklık çeşitlerinden birisi de hayvan ile cinsi ilişki kurmak ve birleşmektir. Bu çirkin fiil hem kadın, hem de erkek için haramdır.
  Cumhura göre tazir cezası verilir. Hayvanın etini yemek —bu yüzden— haram olmaz. (İbn Kudâme. el-Muğni, C. IX, s. 62 vd.)
  Hanefi mezhebinde İmâm-ı A'zam'a göre kendisine yaklaşılan hayvanın etini yemek caizdir; İmâmeyn'e göre bu hayvanın eti yenilmez. (Ö. N. Bilmen, Istilâhât-ı Fıkhıyye, 1. B., C. III, S. 219.)
  İmamların ittifakıyla böyle bir sapığa verilecek ceza, yine hâkimin takdirine göre azalıp çoğalan tazir cezasıdır.
  İmam-ı Şafiî Hazretleri bunun günahlığının şiddetine bakarak zina gibi ceza görmesi gerektiğini de ifade etmiştir. Sapığın musallat olduğu hayvan eti yenen cinstense, etine bir haramlık gelmez. Ancak ibret olsun için hayvan kesilip mütecavizin tarlasına, yahut bir mer’aya gömülürse hikmetine uygun olur.
  Şurası bir gerçektir ki, azgın nefsine uyup da böyle büyük günah ve hatalara mâruz kalan kimseler için herşey bitmiş, tevbe kapısı kapanmış değildir. Yapacakları samimi tevbe, istiğfar, dökecekleri sürekli gözyaşı, duyacakları derin pişmanlık Allah’ın afvına vesile olabilir. Yeter ki, tevbelerinde samimi olsunlar, hatalarını tekrar etmeme azminde ihlâslı ve imanlı bulunsunlar. Allah şirkten başka bütün günahları afveder, şayet afve lâyık olacak kadar samimi pişmanlık duyarlarsa.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet

+ Yorum Gönder
hayvan ile ilişki,  hayvanlar iliski