+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazı Yavaş Kılmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hiss1
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namazı Yavaş Kılmak

  Reklam

  Namazı Yavaş Kılmak Mumsema Namazı yavaş kılmakta sakınca var mıdır? Ya da herhangi bir fazileti? Yavaş dediğim ise ikindi namazını 15-20 dakikada kılmaktan söz ediyorum. İstemsizce değil, kasıtlı olarak namazı yavaş kılma isteği imandan mıdır?

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Namazı Yavaş Kılmak


  Reklam


  Namazı yavaş kılmakta sakınca var mıdır? Ya da herhangi bir fazileti? Yavaş dediğim ise ikindi namazını 15-20 dakikada kılmaktan söz ediyorum. İstemsizce değil, kasıtlı olarak namazı yavaş kılma isteği imandan mıdır?
  Yavaş kılmakta bir sakınca yoktur kardeşim.
  Ama çok yavaş kılmak seni ileride usandırabilir.Allaha emanetsin.

 3. Muhammed_Enes
  محمد أنس
  Namazı yavaş kılmak, hızlı kılmaktan daha hayırlıdır diye düşünüyorum. Yalnız kardeşimizinde dediği gibi, başlangıcta haz aldığımız bir ibadet zamanla usandırabilir. o yüzden dikkat etmek gerekir. Keşke hep yavaş kılsak da bütün namazlarımızdan haz alsak. Rabbim namazlarını dosdoğru kılanlardan eylesin..

 4. Hiss1
  Devamlı Üye
  Amin kardeşlerim. Aslında sıkıldığım, hızlı kılmak istediğim oluyor ama öyle durumlarda kendimi hiç kasmadan yavaş kılmaya devam ediyorum. Bir süre sonra sıkıntı geçiyor. Allah razı olsun.

 5. Muhammed_Enes
  محمد أنس
  Aslında dünya hevasatı içerisinde iken dünyaya olan düşkünlüğümüzdenn ötürü namazlarımızı dosdoğru kılamıyoruz. Zira namazda iken kalbe gelen vesvese (ki vesvese şeytandandır) ve bir an önce bitirip rahatlayayım düşüncesi sarıyor her yanımızı. Rabbim sonumuzu hayr eylesin..

 6. EarthQuake®
  Yolcu
  Namazın farz ve vaciplerini geciktirmemeye gayret ediniz. Geciktirdiğiniz takdirde sehiv secdesi yapmanız gerekir. Selametle.

 7. Hiss1
  Devamlı Üye
  Allah Razı Olsun...

 8. gulistan-ank
  Devamlı Üye
  namazı bir kulluk görevi namaz namazdır diye aklımız dünyalıklarda yatıp kalkmak degilde
  mevlam karşımızda onunla konuştugumuzu hissederek kılmak çok huşu ve şevkle kılmak çok huzur verici acizane Mevlam ibadetlerini kabul buyursun her anını ibadet tatıyla sevabıyla sevabı versin inşaAllah selametle

 9. Hiss1
  Devamlı Üye
  Amin kardeşim hepimizinkini inşallah ama benim aklım şu farz olayına takıldı. Sünneti hızlı, farzı yavaş kılsam olur mu?

 10. elifsena1
  Üye
  Allah razi olsun..

 11. EarthQuake®
  Yolcu
  Amin kardeşim hepimizinkini inşallah ama benim aklım şu farz olayına takıldı. Sünneti hızlı, farzı yavaş kılsam olur mu?
  Hızlı kılmanın şartı tadil-i erkana riayet etmendir, kıraati düzgün yapıp ruküde secdede yeterince beklemektir. Ayrıca sünnet-farz ayrımı yapmayıp tüm namazlara gereken özeni göstermeni dilerim, hepsi Allah rızası içindir, O'nun huzurunda olduğumuzu unutmayalım inşallah. Selametle.

 12. Hiss1
  Devamlı Üye

  Reklam


  Allah razı olsun kardeşim.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
namazı yavaş kılmak,  namazi yavas kilmak,  yavaş namaz kılmak,  namaz yavaş mı kılınır,  namazi cok yavas kilmak,  namazı çok yavaş kılmak,  namaz kılmak lazım yavaş kasmaması