+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Güsül almak için cünüp biri ne kadar beklemeli? 1 dakika beklersek gusul sayılır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Güsül almak için cünüp biri ne kadar beklemeli? 1 dakika beklersek gusul sayılır mı?

  Reklam

  Güsül almak için cünüp biri ne kadar beklemeli? 1 dakika beklersek gusul sayılır mı? Mumsema Kalkar kalmaz hemen almadım gusul abdestini. Biraz zaman sonra banyoda tuvaletimi yaptım. Küvete girdim. Biraz bekledim. Ne kadar beklediğimi bilmiyorum. Beklemeye başladığımdan itibaren saymaya başlamadım ama sonradan sayayım dedim.En az 1dk oldu. Şimdi kafama takıldı. Gusule engel var mı diye? Bir şey olmaz dimi? Sadece gusul abdestini soruyorum. İbadet yapmak için sonradan tekrar almak zorunda kaldım zaten.

 2. ziya3400
  Devamlı Üye

  Cevap: Gusul sayılır mı


  Reklam


  Bende biraz önce o soruyu sordum arkadaşım . Problem yaşamıştım Gusüle engel oluşturmuyor bu tür durumlar. İdrar gelse bile bir şey olmaz. Namaz için tekrar NAMAZ ABDESTİ alman gerek sadece.

 3. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Hmm. Ben bazen okumustum meni cıkar falan diyorlardı da beni etkilemez dimi şu durumda. Yanlışta okumuş olabilirim. Doğru okuduysam hangi durumlarda etkiler beni?

 4. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Cevabı alamadım göremedi galiba abilerim. (Flood için özür dilerim yukarıya taşınsın diye yazıyorm)

 5. muvahhidim
  herşey O'nun için..!
  Kardeş;
  Neyi saymaya başladığını, kısacası sorunu anlayamadım..


 6. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Ya ben bi yerde okumuştum. Direk banyoya girince gusul almaya kalkınca biraz beklemek lazımmış galiba. Meninin kalan kısmıda mı ne geliyormuş. Tam hatırlamadığım için yanlış da yazıyor olabilirim. Benim sorduğum soru: Ben sonradan aldım gusul abdestini.Sayma kısmına gelince tuvaletimi yapar yapmaz banyoya girdim. Bi yerde okumuştum 2 dk falan bekleyin diyordu. Bende biraz bekledim. Gusul de engel var mıdır acaba? Yani meninin kalan kısmı falan gelmiş olabilir mi? (Ben sonradan aldım gusulu. Yani yemek yedim falan sonra fark ettim.)

  İnşAllah anlatabilmişimdir yaa.

 7. EarthQuake®
  Yolcu
  Küçük abdestini yaptıysan gusül alabilirsin, gusül alırken / aldıktan sonra çıkacak necasetler yalnızca namaz abdestini bozar, guslü bozmaz. Selametle.

+ Yorum Gönder
gusül abdesti almak için ne kadar beklemeli,  gusül abdesti almak için ne kadar beklenmeli,  gusülden önce ne kadar beklemeli,  cünüp olan kişi kaç dk