+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hep cehenneme girme korkum var cennete nasıl girerim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Chris
  Üye
  Reklam

  Hep cehenneme girme korkum var cennete nasıl girerim

  Reklam

  Hep cehenneme girme korkum var cennete nasıl girerim Mumsema Selamun aleyküm abilerim ablalarım ben 11 yaşındayım baya küçüğüm sizden hep cehenneme girme korkum var cennete nasıl girerim yardım edermisiniz ?

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Cenete girme


  Reklam


  ve aleykumusselam ve rahmetullah

  Cennet'e götüren amel:

  Muaz İbni Cebel anlatıyor:
  Bir seferinde,Peygamber Aleyhisselamla beraberdim Bir gün yakınında sabah etmiştim
  Yürüyorduk: "Ya Allah'ın Nebisi! Bana bir amelden haber ver ki beni cennete koysun,cehennemden uzaklaştırsın" dedim Buyurdular ki: "Büyük bir şey sordun Mâmâfih o,Allah-u Tealanın müesser kıldığı kimseye kolaydır Allah'a ibadet edersin,O'na hiç bir ortak koşmazsın,namaz kılarsın,zekat verirsin,ramazan orucunu tutarsın,haccedersin Allah Rasulu şöyle devam ettiler: "Sana hayrın kapılarını göstereyim mi?
  Oruç kalkandır,sadaka günahı söndürür Gecenin göbeğinde adamın namazı
  Ve Rasulullah şu ayetleri okudular: "Görsen o vakit ki mücrimler,Rabb'lerinin huzurunda başlarını eğmişler:Ey Rabbimiz!gördük, dinledikŞimdi bizi geri çevir,iyi bir amel işleyelim Zirâ yakinen bildik derler Eğer dilemiş olsaydık her nefse hidayet verirdik Fakat,Ben'den şu söz hak oldu: Elbet ve elbet cehennemi cinlerden ve insanlardan dolduracağımO halde,tadın unuttuğunuz için bu gününüzün çatmasını İşte biz de seni unuttuk Yapıp durduğunuz işler yüzünden tadın ebediyet azabınıBizim ayetlerimize öyle kimseler iman ederler ki,onlarla kendilerine nasihat verildiği vakit secdelere kapanırlar ve Rabb'lerine hamd ile tesbih ederler de kibirlenmezler" (secde 12-15)
  Ali Budak

 3. 3
  Chris
  Üye
  Bazen içimden Allaha küfürler gidiyor ama ben demiyorum istemiyorum içimden bi ses Allaha küfür ediyor napmalıyım

 4. 4
  EarthQuake®
  Yolcu
  Tövbe istiğfar edip o düşünceleri aklından çıkarmalısın, şeytanın vesvesesidir, dile getirmediğin müddetçe sana bir zararı olmaz. Bunların önüne geçmek için ibadetlerini yerine getirip mümkün olduğunca haram şeylerden uzak durmalısın ki şeytan sana yoldaş olmasın. Selametle kardeşim.

 5. 5
  gimsangoksel
  Üye
  sevgili kardeşim cennet ve cehennem kavramlarını şu dünyevi hayatımızda ifrata varan duygularımızla düşünerek yaşamak bazen bize eza verebilir.Özellikle cennete girememe korkusu,zira bu korkunun ana kaynağı cennete giremezsek cehennem seçeneği kalır.Bu iki yerde son yerimizdir,bunların sahibi her şeyin sahibi olan ALLAH olma hakikatine bağlıdır,işte mülk onun olduğundan O istediğini istediğine verme hakkına da sahiptir.Siz buna bu şekilde özlem duyma,merak etme,endişeyle yaşama yerine cenneti hak etme adına neler yapmamız gerekiyorsa onlarla inkişaf eden hayatı yapmaya çalışırsanız,ümitsizlik bize yakışmayan bir kavram olmalı hakikatiyle davranmayı hedef olmayı yakalarsak inşallah ALLAH bize de cennetinde yer verecektir.İbadetlerimizle bu yola girmek elimizde,imandan sonra en büyük hakikat ise namazdır,işte buradan başlamakla inşallah cennetin bize göz kırpmasını görebiliriz.

 6. 6
  Misafir
  Bende de oluyo aynısı, dert etme bilerek demiyorsun sonuçta

+ Yorum Gönder

cennete nasıl girilir

cennetenasılgirilır