+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İdrar yaparken damla halinde sıçrayan necis namaza mani midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. enez
  Üye
  Reklam

  Cevap: Idrar yaparken damla halinde sıcrayan necıs namaza manımıdır?

  Reklam  Cevap: Idrar yaparken damla halinde sıcrayan necıs namaza manımıdır? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Idrar yaparken damla halinde sıcrayan necıs namaza manımıdır?
  abicim sonuç olarak ufak zerreler halinde bir kaç yerde hissediliyorsa yani el ayasından az doğal olarak vesveseye düşmemek için devam edilmeli namaza engel değil yani doğrumu

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: İdrar yaparken damla halinde sıçrayan necis namaza mani midir?


  Reklam


  Evet kardeşim. Emin olduğu bir necis yer var ise o yeri yıkar yoksa vesvese yapmaya gerek yoktur.

 3. Misafir
  Meraba tuvalette idrarm eteğime sıçradı bende aptest alim deyiştirim dedim ama sonra unutarak namazımı kıldım sonra aklıma geldi tekrar namazımı kıldım doğru yapmışmıyım

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Madem sıçradığından emin isen evet bu durumda hatırladığında o elbiseni değiştirmelisin ve namazını yeniden kılmalısın. Böyle yapman doğrudur.

 5. Misafir
  merhaba...idrar ic camasirina bulaşmasın die peçete koysak olurmu ... veya ic masirimizi değiştirsek..

 6. emre
  Devamlı Üye
  İbadet edeceğin zaman idrar sıçramış bir giysi üzerinde olamaz. Bu nedenle idrar sıçramasını nasıl engellersen engelle kendince bir taktiğini çaresini bulursun.

 7. Misafir
  Selamünaleyküm,

  Peki idrar kiyafete degilde vücudumuza degmişse? Afedersiniz kücük abdest yaparken bazen bir nedenden dolayi yana dogru gittigini hissediyorum. Ardindan peceteyi ıslatıp siliyorum. Yani kiyafetime sicramiyor, ama vücudumun baska bölgesine.
  Islak bez ile silmek yeterlimidir? Yoksa orayi yikamak mi gerekiyor?
  Namaz icin demiyorum, genel anlamda..

  Simdiden ALLAH razi olsun.

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Hissetmekle bir yer necis olmaz yani vesvese ile hareket edilmez ancak kesin bir şey değerse o zaman temizlenmelidir. İdrar bulaşan yere suyun değmesi ve o suyun ayrılması gerekir.

 9. Acizanekul
  Üye
  Peki tuvalette iken elimize su alsak bu sefer o su akıyor bacaktan asagi,her sicrayista banyoda bacagimizi mi yıkayacağız

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
elbiseye idrar sıçrarsa namaz kılınır mı,  bir damla idrar namaza engel mi,  üzerine idrar sıçrarsa namaz kılınır mı,  idrar sıçraması namaza engel mi,  tuvaletten sıçrayan su necis midir,  elbiseye idrar damlaması namaza mani olur mu,  idrar sıçraması namaz