+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kollarım Jilet İziyle Dolu Abdestim Tenimin Altına İnmediği İçin usul ve abdest kabul oluyormu..? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. YeniBoyut
  Üye
  Reklam

  Kollarım Jilet İziyle Dolu Abdestim Tenimin Altına İnmediği İçin usul ve abdest kabul oluyormu..?

  Reklam

  Kollarım Jilet İziyle Dolu Abdestim Tenimin Altına İnmediği İçin usul ve abdest kabul oluyormu..? Mumsema öncelikle affınıza sığınarak bir soru soruyorum.Ben yaklaşık 6 yıldır bir müslümcüydüm bundan 1,2 hafta öncesi bıraktım.artık namaza başladım namazımı kılıyorum fakat jiletli yerlerim su almadığı için gusülüm ve abdestim kabul oluyormu bunu merak ettim ALLAH razı olsun.

 2. muhasebeci
  Emekli

  Cevap: Kollarım Jilet İziyle Dolu Abdestim Tenimin Altına İnmediği İçin usul ve abdest kabul oluyormu..?


  Reklam


  kendını jıletlıycek kadar ne derdın vardı.hepımız erkenlık gecırdık ama bu kadarda abartı yaşamak ne.tenın altına neden ınsın su al normal abdestını kabul olur.once zaten bedenıne boyle sacmayere zarar verdıgın ıcın af dıle

 3. what
  Emekli
  Böyle şeyler gerçekten gereksiz,insan yaşayacaksa acısını içinden yaşasın.Lisede sevgi,aşk ıspatı için kollara aşık olduğunun ismi ciletlerle yazılırdı,buda öyle birşey heralde.Saçma,sevdiğinin ismi yazılacaksa eğer oda neşterle vücuna değil,o ismi kalbine,gönlüne yaz ki hiç silinmesin,gerçi istediğin zamanda gönlünden silebilirsin.Ama vucuduna yazarsan o yaradır zaten istemesende geçer.

 4. muhasebeci
  Emekli
  kız erkek ılıskılerının sorunlu oldugu yerlerde bu var.bır adam(ortalama tıpık turk erkegı)omuru boyun cu bulabılıecegı kız sayısı 2 yı gecmıyo.buluncada elınden kacırmamak ıcın evrım gecırıp ınsandan maymuna gıdıyo.zaten bu kadın oldumelerın yuzde doksanı kadın senı bosucam lafından sonra adam tekrar eskısı gıbı maymun kalmamak ıcın brı vurayım dıyo

 5. »чυϞυѕ«
  Emekli
  Rahman ve Rahim Allah'ın Adıyla


  Kardeşim Seni En İyi Ben Anlarım.

  Çünkü 11-14 Yaşlarındayken bende bir "Müslüm Gürses" hayranıydım.Kasetlerim,Plaklarım arşivim 4 4'lüktü.

  Sen ne yüzden jilet attın bilmiyorum ama ben Dünya bana boş geldiği için birde Müslüm Gürses'in o sesi insanın kulağına deydiği zaman insanı bam başka bir aleme götürüyor.Tattım o duyguyu.

  Seninde bırakman isabet olmuş.Çünkü ardından alkol,esrar,sigara,uyuşturucu her pislik geliyor..Fazla uzatmıyayım jilet izlerim halen duruyor.Allah'a tevbe ettim kabul ettiğinede inanıyorum.Rabbim bağışlasın.

  O Müslüm Gürses yoluna düşen(Allah düşürmesin) çok zor kurtuluyor bi dinledin mi bağlanıyorsun(bu bilimsel bir gerçekte Müslüm Gürses'e bağımlılık önlenemiyor) tevbe et.

  Son olarak abdest alabilirsin bir sorun yok.

 6. muhasebeci
  Emekli
  müslüm gürsesin dinlenmesi bağımlılık yaptıgı bılımsel gercekmi)))))))))
  bırı senı fean kandırmıs olabılır arkadasım bu tıp soyut olaylarda bılımsel sonuclara varılamaz sadece teorıler ortaya atılabılır

 7. »чυϞυѕ«
  Emekli
  Rahman ve Rahim Allah'ın Adıyla  müslüm gürsesin dinlenmesi bağımlılık yaptıgı bılımsel gercekmi)))))))))
  bırı senı fean kandırmıs olabılır arkadasım bu tıp soyut olaylarda bılımsel sonuclara varılamaz sadece teorıler ortaya atılabılır


  Kardeşim zamanında yapılmış bir anketten yola çıkılarak.Bilim adamlarının araştırmaları sonucu ittifak halinde verilmiş bir karar.Hem Müslüm Gürses'i kendim tanıdım dışardan hiç kimsenin fikri veya bir sözünü almadan bu bakımdan kandrılıma gibi bir olay yok bu bir gerçek.


 8. YeniBoyut
  Üye
  Allah razı olsun hepinizden yunus üstad sağol,aynı şeyleri yaşamış birinin yorumu çok iyi geldi.

 9. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  fakat jiletli yerlerim su almadığı için gusülüm ve abdestim kabul oluyormu
  Kapanan kesik ve yara izleri abdest ve gusle engel değildir
  görünen kısmı yıkanması gerekli altını yıkamak gerekmez vücut iç kısmıdır.


 10. islamyolu
  Emekli
  Çünkü 11-14 Yaşlarındayken bende bir "Müslüm Gürses" hayranıydım.Kasetlerim,Plaklarım arşivim 4 4'lüktü.
  bende Ferdi Tayfur hayranıydım. Bütün şarkılarını ezberlemiştim. hayatını herşeyini ezberlemiştim. sonradan ne boş iş oldugunu öğrendim. şarkılarında şirk içeren sözler var. dinlemek bile adamı dinden çıkarır bazı şarkılarını. kadere sövmeler isyanlar. Allah affetsin. ama kesinlikle jilet filan vurmadım. öyle şeyleri aklımın ucundan geçirmedim.
  öyle boş işlerle uğraşacagıma Kuran-ı küçük yaştan ezberlerdim vallah.

  Müslüm gürsese gelsek. ohooo o almış başını gitmiş. camiye bile yıkılsın diyen adamdan ne beklersin. bir arada Adnan oktarın programına katılmıştı. Darwini Adnan oktarla beraber çökertecekler. Dinimiz kimlerin eline kaldı ya.

  Arkadaşın sordugu soruda dövme olsun , jilet izleri olsun. geçmeyecegi için, dövme geçebilirse geçtirmekte fayda var. Ama geçemeyecekse Allaha bol bol tövbe etmek lazım. Abdestede bir mani yoktur

 11. emniciba
  Hep Üye
  bu kadar efkanrlanca kne vardı kardesım

 12. »чυϞυѕ«
  Emekli

  Reklam


  Rahman ve Rahim Allah'ın Adıyla
  bu kadar efkanrlanca kne vardı kardesım
  kardeşim o bir anlık şeytana uyulan bir olay

+ Yorum Gönder