+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden El Burhan Fî Alamat-i Mehdî-yi Ahirizzaman ve El-İşaa Lieşrat-is Saat adlı kitapların sahihlik derecesi nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Taha
  Üye
  Reklam

  El Burhan Fî Alamat-i Mehdî-yi Ahirizzaman ve El-İşaa Lieşrat-is Saat adlı kitapların sahihlik derecesi nedir?

  Reklam

  El Burhan Fî Alamat-i Mehdî-yi Ahirizzaman ve El-İşaa Lieşrat-is Saat adlı kitapların sahihlik derecesi nedir? Mumsema "El Burhan Fî Alamat-i Mehdî-yi Ahirizzaman ve El-İşaa Lieşrat-is Saat" adlı kitapların sahihlik derecesi nedir?

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: "El Burhan Fî Alamat-i Mehdî-yi Ahirizzaman ve El-İşaa Lieşrat-is Saat" adlı kitapların sahihlik derecesi nedir?


  Reklam


  Bu kitaplar, Hz. Mehdi'yle ilgili yazılan meşhur eserlerdendir. "El Burhan Fî Alamat-i Mehdî-yi Ahirizzaman" adlı eser, Celaleddin Suyutî’ye aittir. Aynı adla başka kimseler tarafından yazılan kitaplar da vardır. "El-İşaa Lieşrat-is Saat", adlı eser ise, Berzenci’ye aittir.
  Her iki kitapta da sahih hadislerin yanında, hasen ve zayıf hadisler de bulunabilir. Ancak zayıf hadislerin bulunması sahih hadislerin kuvvetine zarar vermez.

 3. muhasebeci
  Emekli
  sonucta okunmaması gereken degersız bı kıtap ozaman.bır kıtapın ıcınde yanlıs yada zayıf hadıs varsa bılgısı olmayan bunu nasıl suzecek.ben mesela anlamam hangı yanlıs hangı dogur ozaman ben bu kıtabı okuyunca tum hadıslerı dogru sayıcam ve hataya dusucem
  bu mantıklı o kıtpa çöpe atılamsı gereken bı kıtaptır

+ Yorum Gönder